Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudunk csinálni egy...

Mit tudunk csinálni egy törött lábú, sebes fejű kutyával?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk, a falu szélén a benzinkútnál folyamatosan kitesznek kutyákat. Egyet befogadtunk, a másiknak keresünk gazdát folyamatosan, mert sok pénzbe benne van. Ma reggel már egy harmadik kutya is állt a kapu előtt (ez egy telephely egyébként), akinek el van törve a lába és sebes a feje is. Retteg, fél, és gondolom fájdalmai is vannak. Az állatorvos csak akkor csinálna vele valamit, ha megfizetjük, de nekünk nagyon nincs erre pénzünk. A menhely nem rég írta ki az üzenő falukra, hogy nem tudnak állatmentést végezni, mert nekik sincs pénzük. Miskolcon van a menhely, a mi telephelyünk 25km-re, de a menhely csak 10km-es körzetben tud segíteni.

Mit tegyünk most, kihez forduljunk? Nagyon sajnálom a kutyust, ha tehetném, kifizetném az orvosi költségeit, de nem tudom. Valószínűleg kölyökkutyáról van szó! Tudna valaki segíteni?


2013. júl. 23. 09:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
ha fogadni nem is tudják a kölyköt, az orvosi ellátásban szerintem tudnának segiteni. Ha amugy a tartása részetekről megoldható lenne, akkor szerintem érdemes megpróbálni.
2013. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem tudnánk megtartani, 3 kutyánk van, a negyediknek is épp gazdát keresünk, iszonyatosan sok pénzben benne vannak. De a menhelynek elvileg nincs pénze semmi műtétre, semmire. Nem tudom, hogy kinek szólhatnék, aki segítene egy kutyán, akit elütött az autó.
2013. júl. 23. 09:59
 3/29 anonim ***** válasza:

Jajj, ez szomorú dolog.

Face-n keresd meg a Tetovált Állatmentőket és minden egyéb szervezetet, Állatvédőrség, stb. Ha másban nem is tudnak segíteni, de legalább orvos tudnak ajánlani (szerintem).

Vacak helyzet ez tudom, én is notórius "önjelölt állatmentő" vagyok és bizony volt már hogy nagyon megszorultam én is.

Keressétek a különféle szervezeteket, alapítványokat. 10-20 km-es körzetben az állatorvosokat is. Biztos van olyan doki, aki ellátja a kutyát "anyagárban" vagy akár részletre.

Ha nagyon nincs más megoldás akkor viszont nem marad más, mint a gyepi.

2013. júl. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Valletta ***** válasza:
És a miskolci menhely bevenné, ha lenne fuvar? 25 km csak nem lehet akadály.
2013. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert semmit nem válaszoltak, de mi sajnos nem tudjuk elszállítani. Szegény annyira megviselt, nem hiszem el, hogy így kell élnie. Remélem, aki kitette, az is szenved..
2013. júl. 23. 12:09
 6/29 Valletta ***** válasza:
Akkor most végülis nálatok van a kutya? Én szívesen segítenék, habár nagyon messze lakok. Törött lábbal nem maradhat az utcán. Ha gondolod, írj!
2013. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen, most ezen a telephelyen van, mert nem érnek rá elzavarni, ő pedig lefeküdt egy kocsi mögé. Van telepőrző kutya, meg van kötve, de este ha elengedjük, biztos, hogy bántani fogja. És haza sem tudnánk vinni, mert otthon is dominánsak a kutyáink, másrészt közeledésre elmenekül. Nem tudom, hogy mi lesz vele, de engem már nagyon megvisel idegileg, hogy hogy képesek ennyi kutyát kirakni egy 4000Ftos chip miatt..:-(
2013. júl. 23. 12:48
 8/29 Valletta ***** válasza:
Ha meg tudnátok fogni, valahol elszállásolni, én szívesen segítek az orvosi ellátásban. Ott nem hagyhatjuk, tétlenül.
2013. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
A hatvani menhelyen egész biztosan beveszik, szinte azonnal. Bár ez kicsit messzebb van, de ha úgy van, tudok segíteni esetleg a vonaton szállításban (autóm nekem sincs). El tudok menni Miskolcra a következő napokban a délelőttiórákban, és elhozni a kutyát. Csak ne mondjátok a menhely vezetőjének, hogy Miskolcon van a kutya, mert az már nem az ő körzete, és akkor nem veszi be. Tudom, nem szép dolog, de csak nem hagyhatjuk ott azt a szerencsétlen jószágot:( Azért próbálkozzatok Miskolcon. És írjatok rá Little Redre (itt az oldalon szokott válaszolni), ő miskolci állatmentő, hátha tud tenni valamit.
2013. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Most este 11-ig nem leszek az oldalon, remélem, sikerül valamit intézni, írjátok meg a fejleményeket, ha tudok, segítek.
2013. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!