Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos német...

Van egy 5 hónapos német juhászom aki nagyon féltékeny! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
tehát pl ha haza érkezem a kutya össze vissza nyal , úgy csóválja a farkát ,hogy az hihetetlen harapdálja a kezem ha nem figyelnék rá , meg midig a sarkamban van mindenhova követ. de nem tudok megsimogatni egy másik állatot mert a kis kutyám elkezd rá vicsorgatni . van egy másik kutyánk akit ez a kis kutya megharapott ( nem súlyos) szegényem ő tiszta szelíd( ő is német juhász) , úgy történt hogy vittem a másik kutyának a kaját és a kis kutya féltékenységből neki ment a kutyának. Most viszem kutya oviba de nem tudom ott mit fog művelni
2013. júl. 23. 12:23
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
67%
A kutya domináns, túl sok energiája van, és nincs elég szabály az életében. Egy kutyasuli segítségével megoldódik minden, nyugi:)
2013. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

foglalkozz más kutyákkal úgy hogy közben más valaki foglalkozik a te kutyáddal

de ez nem ér semmit ha nem foglalkozol eleget a kutyáddal

szólj rá mikor agresszív lenne, nem kell megütni de dühös hangos szólítsd a nevén

remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretem, mikor minden kutyára rámondják, hogy domináns. Nem megfelelő nevelés mellett egy megadóbb kutya is ugyanilyen tüneteket produkál, nem kell ehhez dominánsnak lennie. A kutyaovi jót fog tenni, ott remélhetőleg sok mindent tanulsz majd.
2013. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sippara ***** válasza:

Tényleg ne aggassuk már rá minden kutyára, akivel nem bír a gazdája, hogy domináns, lassan olyan lesz ez, mint gyereknevelés témában a hiperaktivitás - persze tényleg könnyebb azt gondolni, hogy a "kutyában van a hiba", de basszus, ezt a kérdést végigolvasva ("ha haza érkezem a kutya össze vissza nyal";"harapdálja a kezem ha nem figyelnék rá";"midig a sarkamban van mindenhova követ") BÁRKINEK az jön le, hogy a kutya domináns, és nem gazdi tutyimutyi egy cseppet egy német juhászhoz?


Kérdező, igen, oviba kell menni, addig pedig nem ártana utánaolvasni a kutyának mint fajnak és a vele való együttélésnek, ha már sikerült hazavinni két munkakutyát.

2013. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
még annyit hogy a kutya mindig a sarkamban van 5 hónapos viszem ingerkörnyezetbe de póráz nélkül a combomra van tapadva néha a sarkamnál követ, nem érdekli senki ezt a kutyát csak én , és ezt sem értem , de remélhetőleg segítenek suliban
2013. júl. 23. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!