Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dog Chow puppy & junior...

Dog Chow puppy & junior tápból mennyit kell adni egy 6hónapos kb 10kg-os kutyusnak naponta? Nem találtam róla leírást. MEnnyire jó vagy nem jó ez a márka? Ez premium táp?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

nem ez nem prémiumtáp, és az adagolás minden zsákon rajta kell hogy legyen!


Fenntartó tápnak jó, de kölyöknek nem ajánlanám, mert egy éves korig a legfontosabb dolog ami vele történik az a fejlődése, pont ezt az időszakot nem szabad kispórolni.


Ha már Purina akkor Pro Plan....egy éves korig ki lehet bírni azt a költséget, hogy igazán mindent megkapjon a helyes fejlődéshez!

2009. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt adom a borderemnek, 4 hónapos. A doki azt mondta, ez jó, de mivel közepes minőségű, ki kell egészíteni csonterősítő porral, amit ő írt fel receptre és a gyógyszertárban lehet kiváltani. Én úgy adom neki, hogy reggel kap 3 marékkal, de fölvizezve, akkor megy bele egy púpos kávéskanál csonterősítő is. Kora este megint 3 marék, de akkor már szárazon és késő este még két marék, szintén szárazon.

Viszont ha valamilyen okból egyik nap kevesebbet mozog, akkor minden etetésből leveszek 1 marékkal, ill. akkor is, ha sokat tanulunk és sok jutalomfalatot kap.

Ha kevesebbet kap a kelleténél, az a kisebb gond, viszont ha túleteted a kölyköt, azzal nagy károkat okozhatsz a csontok és ízületek fejlődésében, ami akár maradandó is lehet vagy diszpláziát idézhetsz elő vele. Szóval csak óvatosan!

Eleinte az enyém többet kapott, de a doki szólt, hogy visszább kéne venni, mert túl gyorsan nő a kutya, meg én is észre vettem, hogy nagyon be volt pörögve. Aztán kitapasztalgattuk, most már beállt az adag.

Én sem találtam rajta adagolási útmutatót, ha jól emlékszem. Vagy lehet volt rajta csak mérőpohár nem volt? Már nem emlékszem.

Szerintem semmi baja nem lesz tőle, annyira nem rossz ez a táp, etesd nyugodtan. És tudom, nem mindenki engedheti meg magának a prémium minőséget. Viszont ebben az esetben konzultálj az orvossal, hogy milyen kiegészítőt javasol mellé és ő lehet meg tudja mondani azt is, pontosan mennyit adj neki.

Remélem tudtam segíteni! Jó egészséged Neked is és a kutyusnak is! :)

2009. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!