Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes-e itthon ollóval -...

Érdemes-e itthon ollóval - kézzel hozzáfogni megnyírni a kutyát?

Figyelt kérdés

El tudjuk-e rontani nagyon?

S ha igen, akkor a rosszul sikerült nyírásnak milyen hátrányai és következményei lehetnek?


2013. júl. 24. 09:42
 1/7 anonim válasza:
Milyen fajta a kutya?
2013. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi baja nem lenne a kutyának, csak legfeljebb nektek nem lenne esztétikus. Nem lehetne annyit menőzni vele, hogy milyen divatosan néz ki. Végülis nyár van meleg van csak nem fog megfázni. Persze azértne kopaszra, maradjon vagy 1-2 centi.
2013. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2013. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia,attól függ,hogy milyen nyugodt a kutyus,illetve Ti milyen nyugodtak vagytok,illetve kézügyességet igényel,és türelmet is!Én magam vágom a kutyusom bundáját ollóval,általában elég rövidre(mert elég hosszú szőrű)A "gallérjánál"eredeti hossz van meg hagyva,a farkánál is,a hasán közepesre van nyírva,a lábujjai közt,kivágom a szőrt,illetve a far tájékán is rövidre nyírom.A kutyusom nagyon türelmes,nyugodt egyed,így nincs semmi gond,a kutyusom kis kora óta "Kozmetikáztatva van),én levágom a karmait(kutyáknak való karomvágóval),kitisztítom a füleit,fogai is ápolva van,és naponta kifésülve a bundája,szóval ő a macerákhoz hozzá van szokva.Ha a kutyusodnak először vágnád ollóval a bundáját,és nem valami türelmes,nyugodt kutya akkor semmi képen sem ajánlom,hogy otthon,ollóval nyírd meg a kutyusodat,mert ha a kutyus csak egyszer is megugrik,vagy hirtelen megmozdul,STB,akkor könnyen lehet,hogy belenyírsz a bundájába,és "mélyedés"lesz a bundáján,amit elég nehéz lesz helyre hozni,illetve "csúnya"is lesz,így ha szépen nyírt kutyát akarsz,hátrány lehet,illetve ha közepesre akarod nyírni a bundáját,és belevágsz,akkor már csak rövidre tudod vágni(nem tudom milyenre illetve milyen hosszú szőrű a kutyád).Másodszor nem első sorban a kutyusnak fájdalmat is okozhatsz(ha pl megugrik)és belevágsz a bőrébe,húsába).Esetleg Géppel nyírd a kutyus bundáját(ha hosszú szőrű a kutyus,akkor ollóval a nagyját,és a többit géppel),csak hogy ne nyírj bele,illetve ne vágj a kutya bőrébe,húsába.Így szép külsőt is tudsz neki adni...De ajánlom a kutyakozmetikust elsőre,és ha megfigyelted,hogy smint csinálja,következő alkalommal megpróbálhatod te magad vágni kutyusod bundáját.A lényeg,ha ollóval vágod a kutya bundáját(egy kis közepes testű kutyusnak úgy 2 órát vesz igénybe,ha hosszú szőrű)és ha szép külsőt is akarsz neki,akkor 2 2 és fél óra...A kérdésedre válaszolva is,én személy szerint nem tartom érdemesnek az otthoni ollóval nyírását a kutyusnak semmilyen tapasztalat,kézügyesség nélkül,ha az a kutyának sérülést,fájdalmat okozhat!!!!És igen,el lehet rontani nagyon a kutyus nyírását,ha túl rövidre vágod,vagy belevágsz a bőrébe,elég csúnya lesz a bundája,de a lényeg,hogy fájdalmat okoznál neki vele.Hátrányai ha pl túl rövidre vágod a kutyus szőrét,mert akkor az UV sugárzás,stb felégetheti a kutyus bőrét,ami szintén fájdalmat okoz neki,a következményei az lehet,hogy a kutyus lelki sérült lesz,és félhet azok után majd tőletek,illetve Orvoshoz kell vinni a kutyust és amennyi pénzt ott hagytok,abból valószínű kutyakozmetikus is meg tudta volna csinálni gyönyörűen,és nem is szenvedne a kutyus ha véletlen belevágtok a bőrébe,húsába.Illetve hátrányai az is lehet,ha ti "szép külsőt"akartok neki,és elrontjátok,így pl "szégyent éreztek a kutya külseje miatt"(nem tudom mennyire számít a kutya külsője nektek).Én nem ajánlom,hogy otthon nyírjátok meg ollóval ha nincs türelmetek akár 4-6 órát is ollóval a kezetekben nyírni,úgy hogy lehet nem is lesz eredménye fáradságos munkátoknak),illetve semennyi kézügyességetek sincs,illetve a kutyus nem nyugodt,és nem valami jó a tűrőképessége :/ Remélem segítettem,szia :)
2013. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan meg lehet próbálni. Ha nem megy, még mindig el lehet vinni a kozmetikába.

Nekem szálkásszőrű kutyám van és én szoktam trimmelni. Nem egy világbajnok fazon, de miután ő egy keverék, ezt senki sem rója fel nekem :)

2013. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyírd meg nyugodtan, én évek óta így csinálom a puli keverékemmel, hálás érte, tuti nincs olyan melege. :)
2013. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Spániel keverék a kutyusom, így elég hosszú szőrű.

Hát nem akarok belőle divatkutyát, de azért szeretek benne gyönyörködni ha szép a bundája.

2013. júl. 25. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!