Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog kiskutya. Mi...

Angol bulldog kiskutya. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
5 hetes angol bulldog kiskutyáimat 1 hete kezdte el táppal etetni (Happy Dog kölyöktáp) mellette még naponta egyszer szopnak is.Féregtelenítve 2 hetente vannak,legutóbb tegnap voltak.Ma észrevettem h az egyik kiskutyának megy a hasa a másik meg mintha egyben kakilná ki a megevett tápot emésztetlenül.Egyébként játékosak,elevenek.Mi lehet a baj?
2013. júl. 24. 10:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
A féreghajtó okozhatta. ha nem változik a helyzet holnapig, akkor orvos.
2013. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A hasmenés miatt én is arra gyanakodtam de azt is h emésztetlenül jön ki belőle a táp?Van még másik 2 kutyus is azoknak semmi bajuk.
2013. júl. 24. 11:27
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

1, Miért kell minden hozzáértés nélkül szaporítani a világ legproblémásabb kutya fajtáját?

2, Sz@r táppal eteted őket, starter tápra van szükségük (royal vagy britt starter tápra, bár ezek drágábbak és nem tudnál rajtuk annyi pénzt húzni)

3, Köszönjük, hogy gyártod a génhibás étel allergiás keverékeket! Mert ha emésztetlenül keresztül megy rajtuk a táp ez bizony nagy eséllyel étel allergia, mivel kicsik és fosnak is nem gondolod, hogy esetleg dokihoz kéne vinni őket?

4,Mi az, hogy 5 hetesen napi egyszer szopnak? Miért nincsenek az anyjuk alatt?

2013. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hogyan adod a tápot? Beáztatva?
2013. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen beáztatva.Egyébként köszönöm 2.válaszoló,csodálkoztam volna ha nem kapok legalább 1,a tiédhez hasonló választ.Nem tudom mit értesz szaporító alatt,én azt aki minden évben elleti a kutyáját akár minden tüzeléskor befedezteti,talán még rokon kutyával is(pl testvérrel.)Na én ezt nem csinálom,ez a 2. alom nálam az első 3 éve volt,akkor semmi gond nem volt velük ugyanúgy csináltam mindent mint most,ugyanezt a tápot is kapták.5 hét alatt 2-szer látta őket orvos legutóbb 2 napja mert rendszeresen hívom h nézze át őket,bármit csinálok előtte megkérdezem őt is,nyilván ha nem javul a helyzet holnap szintén viszem őket.Úgyhogy elnézést kérek de nem tartom magam felelőtlennek,és persze azért is bocsáss meg ha fel merek tenni itt 1 kérdést.
2013. júl. 24. 12:22
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Törzskönyves szűrt, tenyészszemlés kutyád van? Szintén törzskönyves, szűrt kutyával pároztattad? Mert ha nincs egyik kutyának se törzskönyve honnan tudod, hogy nem voltak rokonok vagy testvérek a kannal. Ha nincs törzskönyvük akkor csak szaporító vagy és a kutyáid is csak keverékek.
2013. júl. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Szaporító az is,aki a "hobby"kutyájától akár egy-két almot is lehoz minden szaktudás nélkül.Előző alommal szerencséd volt,kerestél rajtuk egy kicsit,de nem biztos,hogy most is az lesz.Mint fentebb írták,ez a világ egyik legproblémásabb fajtája szaporodásbiológiai szempontból,tehát rá kéne hagyni a tenyésztést a hozzáértő tenyésztőkre.

Szukának van törzskönyve,eü.szűrései,vemhesség alatt megkapta az oltásokat?

Amúgy elárulom,hogy a bulldog fajtamentés tele van olyan bulldogokkal,akik hozzád hasonlóknál születtek.

És miért nem kérdezed meg a szuka tenyésztőjét(már ha tenyésztő egyáltalán),hogy tud-e tanácsot adni ebben az esetben?

2013. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

A szaporítás az is amit leírtál Kérdező,de az is szaporítás,amit TE csinálsz.


Valószínű azért kaptál ilyen válaszokat,mert az emberek egy bizonyos rétegének már baromira elege van abból,hogy az ilyen "feleslegesen" született kutyák nagy része menhelyen köt ki,vagy 4 év múlva már alig él a kutya annyi baja kijön.

A hozzá nem értésből van a legtöbb probléma,na meg abból,hogy semmi nem indokolja,hogy a TE kutyádnak szaporodnia kellene.Annyi kutya van a világban,hála Neked,most még egy alommal több van.Ami ráadásul igen problémás fajta,és gondolom nincs törzskönyvezve sem az anyjuk sem az apjuk,az előzetes orvosi szűrésekről ne is beszéljünk.A kiállítási eredmények szintén ismeretlen fogalom gondolom.Tudod ezek kellenek ahhoz,hogy egy adott fajtájú kutyára azt mondhassuk,hogy Ő egy olyan példány,akit megéri tenyészteni,mert a fajtájának egy nagyon jó vérvonalú példánya.A vérvonal minőségéről pedig a hozzáértő emberek döntenek,valamint a folyamatos egészségügyi vizsgálatok.

2013. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mind2.nek van törzskönyve,a kan tenyészszemlés a szuka nem.Minden oltásuk megvan negyedévente féregtelenítjük őket,kapcsolatban vagyunk a kan és a szuka tenyésztőjével is,állatorvos rendszeresen látja a kutyákat,igyekszünk jó tápot venni nekik,mi ennyit tudunk tenni értük.Én csak 1 kérdést tettem fel itt amit igen, fel fogok tenni az állatorvosnak is holnap és a tenyésztőnek is,ahogy elérem telefonon(amúgy köszönöm ezt a tippet).Csak kicsit rosszul esik amikor megkapom ezt h én direkt a pénzért életképtelen korcs kutyákat nevelek,mert ez nem igaz.Nem a saját fejem után megyek,nem én találom ki h mit csinálok velük,6 éve ugyanaz az állatorvosunk van és amit ő mond,azt úgy csinálom.
2013. júl. 24. 13:09
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ki más találja ki,hogy fedeztesd a szukádat?

Attól messze nem leszel tenyésztő,hogy tüzelő szukára ráengedsz egy kant és a kölyköket normálisan felneveled.

Még mindig nem írtad meg az eü.szűréseket.

2013. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!