Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra járók! Kiállítás...

Kiállításra járók! Kiállítás előtt mindig, mindenképp el kell vinni a kutyátokat kozmetikushoz? , , Házilag"nem elég felkészíteni őket?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak hobbi osztályban nevezhettem hosszúszőrű fajtajellegű keverékemet,ami persze korántsem olyan komoly kimenetelű dolog,mint egy tk-s kutyával(bár persze a nevezési díj nem kevesebb ott sem:))viszont a szőrét mindig otthon csináltam.Gyönyörű lett,mikor megfürdettem,ahol kellett,szépen megnyírtam,kiállításon is folyamatosan fésülgettem,sokak szerint igen szép lett.Az első hobbi kiállításunk előtt ugyan bejelentkeztünk volna kozmetikushoz,de már későn(pár nappal előtte)szóltam és nem volt időpont egyiküknél sem,így lesz ami lesz alapon otthon kozmetikáztunk",elég szép eredménnyel.A jövőben viszont tervezek tk-s kutyát venni-szintén hosszúszőrűt-de egyébként is érdekel,rövidszőrű kutyák esetében is,hogy kiállítás előtt őket is hordani kell kozmetikushoz?Van,aki házilag csinálja,vagy nem bízzátok a véletlenre?A válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2013. júl. 24. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az enyém mudi, nem sok mindent lehet csinálni a szőrével. Évente egyszer fürdés, kiállítás előtt egy kis fazonigazítás, de gyakran még az se. Szerintem aki kozmetikázós fajtát tenyészt, az sem feltétlenül viszi el, ha már régóta tenyészt, akkor gondolom magának is meg tudja csinálni.
2013. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gazdi kézügyességétől és a kiállítás tétjétől is függ. Egy Cruftas, WDS vagy nagyobb CACIB előtt nálunk a kozmi tömve van kiállítási kutyákkal, mozdulni se lehet. Kisebb showk előtt a kutya gazdája gyakrabban csinálja meg otthon. Illetve vannak azért fajták amiknek elkészítése nagyon sok kézügyességet és tapasztalatot igényel (mondjuk egy orosz fekete, uszkár vagy egy kerry blue)ezeknél bizony a tenyésztők is gyakran megfordulnak a kozmetikában. Persze nagyon nem mindegy milyen az a kozmetika.... láttam már olyan nyírást amit kozmetikus követett el, hogy sírni tudtam volna, sőt olyan ügyes kozmetikust is láttam aki full megnyírt egy colliet a kiállítás előtt és szegény kezdő gazdi meg csak pislogott mikor kivágták.
2013. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mudim van, és nálunk épp attól lesz a legszebb a kutya szőre, ha kiállítás előtt 2-3 héttel már hozzá sincs nyúlva, se fürdetve (persze a természetes vizekben fürdés az más, samponosra gondolok), de még fésülve sem. Kb. egy héttel a kiállítás előtt levágom a körmeit (főleg a mellső mancsain), kisollóval eligazítom a szőrt a tappancsain, és a talppárnái közül is kicsit kinyírom. Ettől optikailag kerekebbnek hatnak a mancsai. Még a füleit pucolom ki, és meg is volt a kiállítási felkészítés.

De egy olyan fajtánál, ahol számít a fazonra igazítás, nem érdemes a kozmetikuson spórolni, legalább eleinte, amíg bele nem jössz az ápolásába. De a megfelelő ringdresszúra legalább olyan fontos, mint a szép küllem, a legtöbb kutyasuliban indul ilyen tanfolyam. A kutyád esetleges hibáit is megtanulod korrigálni ügyes felvezetéssel és beállítással.

2013. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy a kutya fajtája! Mint egy másik kérdésnél már írtam, egy uszkárért akár 100 eurot is elkérhet egy menő kutyakozmetikus. Nekem is hosszúszőrű kutyám van és volt olyan, hogy a kiállítás előtt 4 órával másztunk ki a sátorból, a kutyák bepanírozták egymást a vizes-sáros fűben és úgy néztek ki mint a disznók. Gyors szárítás, fésülés és CACIB-os lett a kutyám.
2013. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tartalmas válaszokat!Mindenkit felszavaztam.
2013. júl. 24. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kozmetikus nem szükséges. Mi megfésüljük őket, mondjuk fajtától függ vannak fürdés nélküli samponok, kondícionálók. Nekem hosszúszőrű kutyám van. A bírók inkább a standarthez nézik a dolgokat, meg hogy mozognak együtt gazdi és kedvenc. Bár a keverékeknél nem tudom, hogy van ez. :)
2013. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!