Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a pulim bundájával...

Mit kezdjek a pulim bundájával? (kozmetikushoz nem akarom vinni)

Figyelt kérdés
Kb 10 cm széles, lapos filcesedett részekből áll az egész kutya. Tavasszal levágtam, nagy megkönnyebbülés is volt neki, hogy megszabadult a bundától, de most télen nem szeretném.
2011. okt. 21. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Tehát, nézzük, jól értem-e. Szereztél egy olyan kutyát, amelyiknek rendszeres és szakszerű ápolást igényel a szőre. Ezt az ápolást hónapokon keresztül nem adtad meg neki, és még most is ahelyett, hogy szakembert hívnál, aki megcsinálná a kutyád szőrét és megtanítana rá, hogyan oldd meg egyedül, inkább itt kérdezősködsz, mert annyi energiát nem vagy képes a kutyádba fektetni, hogy kielégíted az alapvető igényeit.

Még ha tudnám a legjobb megoldást, akkor sem árulnám el. Igenis vagy foglalkozz a kutyával, vagy fizess valakinek, aki ezt megteszi helyetted.

2011. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, nem jól érted. Nem kioktatást várok, hanem tanácsot! Ha azt nem tudsz adni, akkor nem tudom miért vagy ezen az oldalon?!

(Bocsi nem kötekedésből írtam, de mivel nem tudod, hogy miért nem voltam itthon, nem értem, hogy miért vádaskodsz?)

2011. okt. 21. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem komondorom van. Azt javasolom, hogy vidd el szakemberhez. Emailben ajánlani is tudok, komondor tenyésztő és egyben kutyakozmetikus.

Ő megcsinálja (jóval olcsóbb, mint más kozmetikusok és ő valóban ért hozzá, nem úgy mint a legtöbb másik kozmetikus, aki a komondor pulit általában nem is vállalja, vagy csak horror áron).

Utána évente ha 2x elviszed, vagy ezentúl normálisan foglalkozol vele, semmi gond nem lesz.

2011. okt. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a lényeg, hogy miért hanyagoltad el, hanem hogy megtetted, tudod mi a megoldás, és mégis itt sírsz valami ingyenes gányolásért.
2011. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:21

Köszönöm szépen, már megoldódott :)


Utolsó: Ha kérhetem mindenkinek az érdekébe, hanem tudsz a kérdésre felelni inkább ne rontsd itt a hangulatot, elég ha magadba keseregsz, inkább old meg a problémát (mert gondolom oka van, hogy kötözködsz).

Fel a fejjel! :))

2011. okt. 22. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
A pulik szőrét kölyök korban kell elkezdeni ápolni, kozmetikus meg tudja mutatni. De ha már egyszer le volt nyírva, akkor soha nem lesz olyan rasztás, amilyennek lennie kell. A filcesedés, az más, attól csomós lesz a kutya szőre, és az lesz a vége, hogy a bőre befülled.
2011. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok kiállítási kutyát csinálni belőle. Tavasszal újra le lesz vágva neki a bundája, mert úgy kényelmes. De most télen nem akarom megnyírni, csak arra lennék kíváncsi, hogy a széles filcekből, hogy csinálhatnék neki kisebbeket? Ha nincs senkinek sem ötlete, akkor egyszerűen csak bevagdosom ,vagy nem tudom.
2011. okt. 22. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz kiállítási kutyának lenni, hogy megtartsd a hosszú szőrét. Egyébként a pulik szőrét fel szokták "tépni" Te tudod kialakítani a raszták vastagságát.
2011. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!