Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik, mikor mi,...

A kutyák megérzik, mikor mi, emberek menstruálunk?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy beteg szociopata, mielőtt valaki letorkolna :) A kérdést ez a kérdés ihlette: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4631568-lehet.. ..

Szóval nyilván megérzik a vért.. De mit gondolnak, mi történhet velünk? Nem hiszik azt esetleg, hogy "tüzelünk"? Vagy nem gondolják, hogy valami nincs rendben velünk? Bármilyen ÉRTELMES elképzelést szívesen olvasok :)


2013. júl. 24. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:

nálunk nem viselkednek másképpen a kutyáink (2 szuka)

viszont mamáméknál a két kan kutya állandóan koslat utánam eléggé zavaró és nem tudom elküldeni őket..


a szagot érzik még ha mi nem is érezzük a ruhán keresztűl..

2013. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mennyire hangzik ez értelmesnek, de nem akar meghágni a kutyám, ha menstruálok. A tüzelő szukáknak teljesen más szaguk, feromonjaik vannak, nem összetéveszthető az emberével, egyébként is, nálunk pont nem a menstruáció időszakában fogan meg a gyerek, mint ahogy náluk a tüzelés erre hívná fel a figyelmet.

A szagot biztosan érzik, de vagy megszokják az évek során, vagy nem tudnak vele mit kezdeni...

2013. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
Megérezni biztosan megérzik.
2013. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

nah ez nekem nagyon jó kérdés, egy nagyon különleges tapasztalatom volt ezzel kapcsolatba és most örülök hogy közszemlére tehetem.


egy családi ház kisboltjában dolgoztam amolyan árufeltöltőként. a szemeteket mindig a hátsó udvarban kellet szétszedni meg összerakni. volt nekik egy hatalmas 3-4 év körüli szuka ónémet juhászuk (vagy nem tudom milyen fajta lehetett, olyan volt mint valami sötétebb német juhász kutya nagyon hosszú szőrrel.) és egy kb. 7-8 hónap körüli kan husky-juk. a szukát mindig simiztem, nagyon kedves volt és nyugodt. a kannal meg volt hogy játszadoztunk is gyors pár percet amíg a főnök nem látta ugye. nos. havonta ha "megvolt", a szukának mindig az volt a szokása hogy nagyon durván elverte a kant ha az csak felém mert jönni. amikor elsőnek történt ez meg akkor le se tudnám írni mennyire betojtam, nem is értettem mi van. berohantam azonnal. már tökre nem szívesen mentem feléjük mert állandóan balhézott a szuka. ha kint kellet valamit elvégeznem azt vagy napolgattam vagy akkor csináltam mikor nem voltak hátul. akkor esett le a tantusz amikor vége lett a "dolgomnak". nem hiszitek el, mintha mi sem történt volna. ugyanúgy játszani lehetett a kannal. a szukával is minden rendben volt. igaz még nem voltam teljesen biztos benne, meg hát valahol számomra fura is volt a dolog, de következő hónapban megint elkezdte a szuka. ekkor már kicsit bátrabb voltam és meg is tudtam figyelni hogy a szuka engem semmiképp sem akar bántani, vagy bántana. viszont állandóan úgy állt elém mintha "védelmeznie" kellene. ha a kan jött volna hozzám játszani, és nem vette a lapot a szuka irdatlanul bődületes morgásából akkor eszméletlen durva mód nekiesett a kannak. természetesen ez -ma már tudom- nem volt valódi verés, mert ott akkor vér folyt volna rendesen. de igen durván látványosan tette helyre ugye a kant. amikor ezt otthon elmeséltem senki nem hitte el nekem. úgy kellett videóra vennem az egészet.


szóval hogy érzik e? tuti biztos. de szerintem inkább az idősebb kutyák. vagy nem tudom, mert az a kölyök kan pl. semmit nem akart akkoriban sem csak játszani.


most lehet engem lebutázni, de én azt gondolom hogy egyes kutyák biztosan valami olyasmit gondolnak hogy tüzelünk. én mai "tudásommal" visszagondolván az estre, azt gondolom hogy a szuka volt ott a falkavezér. a kölyök, meg hiába nem volt még teljesen kifejlett egyed, de 7-8 hónaposan már nyilván ivarérett volt vagy elindult affelé. én meg voltam ugye az egyik falkatag aki tüzel. a falkavezér pedig beleszólt abba hogy mi lehetünk e ilyenkor kontaktba vagy sem.


de az is lehet -tény ilyenkor valóban nem szoktunk a helyzet magaslatán lenni- hogy a szuka csak annyit érzett hogy velem most valami nincs rendben és ezért nem engedte a kölyök kant hozzám.


akkor a gazdáinak nem mondtam ezt, pedig jó viszonyba voltunk, de valahogy furcsa és talán már már ciki ez a sztori hogy a főnökékkel dumáljam meg. kiképző isminek sem meséltem, szintén azért mert ez egy fura sztori. de ha már itt arc nélkül leírtam, nagyon érdekelne -gondolom a kérdezőt is- hogy másoknak "kutyás szemmel" mi erről a véleménye?

2013. júl. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

00:55-ös


szerintem lehet benne vmi amit írtál.Ilyenkor amikor megvan nekünk nőknek akkor más szagokat bocsájt ki a szervezetünk amit a kutyák éreznek


én is azt vettem volna le a viselkedésből amit te,hogy védett a kan kutyától

2013. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hm, lehet benne valami. Főleg akkor reagálhat rá hevesen, ha pl. kölyökkorában nem szokta meg a nők szagát (ld. előbbi válaszoló története az őrkutyáról, ki tudja, mennyit nőt látott? :) ) és csak azt érzi, hogy erős szagod van, vérzel. Talán azt szűri le, hogy megsérültél, védelemre szorulsz.


Ugyanakkor azt olvastam, hogy delfináriumokban pár kiképző lányt majdnem megöltek a delfin hímek, mikor menstruáltak, lenyomták őket a víz alá, párosodni próbáltak meg ilyenek, vagy agresszívan támadtak. Aztán persze mikor rájötte, hoztak szabályt, hogy mikor megvan, ne menj Flipper közelébe. :)

Szóval igen, az emberi hormonok is hatással lehetnek az állatok viselkedésére, hiába nem ugyanaz, mint a tüzelő szuka szaga.

2013. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 27. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!