Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis kutyámat már szinte...

A kis kutyámat már szinte minden fontos ingerhez hozzá szoktattam. De ehhez nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
teljesen szelíd, de a futó embereket meg akarja ölni ( persze nem biztos ) de elkezdi őket ugatni, ugrálni , felborzolja a hátán a szőrt és húzza a pórázt szal elég valószínű hogy elkapná őket.de miért csak a futó embereket bántja ? sétálókat miért nem ? mit lát egy futóban , hogy így reagál?
2013. júl. 25. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy veszélyforrást lát bennük, főleg ha szembe jönnek. Valószínű, hogy Téged akar megvédeni. Korrigáld minden egyes alkalommal, hogy szép lassan felfogja, nem helyes ez a viselkedés.
2013. júl. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem a vadászösztönt ébreszti fel benne

milyen fajta?

2013. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A futás ugye élénkebb mozgás és izgibb is, mert ritkábban találkozik vele, mint a sétával. Ha zsákmányos kutyád van, akkor lehet, hogy ez piszkálja az ösztöneit, a mozgó (pláne gyorsan vagy érdekesen mozgó) dolgok általában extra kihívást jelentenek. Az is lehet, hogy egyszerűen félelmet kelt benne a dolog, mert még nem látott ilyet elégszer. Tiltsd, ha balhézik és viselkedj nyugodtan, ne azt vegye le, hogy a futó ember tényleg különleges vagy veszélyes vagy bármi egyéb.
2013. júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát engem sokszor lát futni , nem értem amúgy német juhász , és elég apportos fajta, de nem érdeklik , kocsik , görkorisok , cangások csak a futók
2013. júl. 25. 21:46
 5/6 Hovarju ***** válasza:

Ha te futsz, téged is ugat?

Kérj meg egy futót, hogy álljon meg, hogy a kutya megszagolhassa. Ha nem támadja és nem morog dicsérd meg.

Majd kérd meg, hogy kezdjen el futni, Te pedig fuss vele együtt pórázon a kutyával.

Lehet, hogy csak az ismeretlentől való félelem miatt ugat.


Nálunk a szánkó volt, amit első alkalommal megugatott a kutyám, főleg ha gyerek is ült rajta. Szerencsére találkoztam egy kedves nagypapával, aki megengedte, hogy a kutya megszagolhassa a szánkót. Aztán elkezdte húzni előtte, először üresen,majd gyerekkel együtt. Hamar rájött, hogy nincs mitől tartania.

2013. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha futó közeledik, vegyél elő egy finom jutalomfalatot, és nyújtsd elé, tereld el vele a figyelmét. ha a futó elment, és nem reagált rá, akkor azonnal add oda neki a falatkát, és dicsérd meg.
2013. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!