Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta két, vagy több kutyával?

Séta két, vagy több kutyával?

Figyelt kérdés

Két kutyám van jelenleg, viszont még együtt nem sétáltathatóak, így marad az, hogy felváltva viszem őket, illetve ha a párom ráér, akkor négyesben megyünk.


Ti hogy oldjátok ezt meg? Ha az egyikkel elmentek valahova nincs rossz érzésetek, mert otthon hagytátok a másikat? Hogy néz ki egy napotok?


2013. júl. 26. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nálunk két kutya van és amikor húgom dolgozik akkor én viszem le az ő kutyáját is és ez fordítva is így van.

Két kistestű kutyánk van.Nálunk csak azért"nehéz",mert az egyik egy energia bomba a másik meg már idős.De ettől függetlenül én tudom kezelni a helyzetet.Egyik oldalon az egyik másikon a másik.Sétálunk 10 percet aztán kiengedem a pórázt(2 m) és 5 perc szimatolás.Aztán 10 perc séta megint 5 perc szimatolás.De van,hogy elviszem őket a futtatóba vagy a parkba.Úgy igazán annyira nem kezelhetetlenek,hogy ne lehessen őket együtt sétálni.


Miért nem lehet őket együtt sétálni?

2013. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy kutyam van, de van sok ismerosom akinek ketto.

Jol neveltek a kutyaid? Setalnak szepen, laza porazon? Behivhatoak? Ha igen akkor siman viheted egyszerre a ket kutyat magaddal:) az ismeroseim is igy csinaljak, sot van aki 4et is visz egyszerre.

2013. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Miért nem sétáltathatóak együtt?
2013. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mi 3 kutyával is együtt sétálunk.Akár ha egyedül vagyok,akkor is.Igaz,akkor megbámulnak,de a kutyákkal nincsen probléma.


Nálunk egyszerű a dolog,elég csak a legdominánsabb kutyát "irányítani" a másik kettő igazodik hozzá,így nekem nem kell mind a 3-mal szórakozni.De ez évek óta így megy,és nincs probléma.

2013. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Felesleges ezeket a kérdéseket feltenni, hogy szépen sétálnak-e, stb., mert nyilván nem, ha nem tudom őket együtt vinni :D


A keverékem húz egy kicsit, de őt már így szoktam meg, a rotim meg még képzés alatt áll, ezért nem tudom őket még együtt vinni.

2013. júl. 26. 12:16
 6/19 Valletta ***** válasza:
Ha kettő kutya van nálam, mindig viszem mind a kettőt. Az enyém is húz egy kicsit, de nem lihegem túl a dolgot. Ha nem hallgat egy-két rászólásra, rántásra akkor visszazavarom magam mögé, azt tudomásul veszi és szépen jön. Ha kettőt viszek nem szoktam elvárni tőlük, hogy feszesen láb mellett jöjjenek, hanem csak annyit, hogy laza pórázon. Hosszabb pórázt adok nekik és ha van kedvük, mellettem, mögöttem kolbászolhatnak, ahogy akarnak. Ha az egyik kutyád nem húz, akkor viheted külön oldalon is őket, így a másikat tudod korrigálni, vagy ha ügyesebb vagy, akkor egy oldalra is vezetheted őket úgy, hogy a húzós kutya pórázát a bal kezedben fogod, azzal könnyebb korrigálni, a másikét meg a jobban, lazán tartod. Én azt vettem észre, hogy ha egyik nyugodtan, szépen sétál, a másikkal is könnyebb.
2013. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én felnőtt kutya mellé hoztam kölyköt. A felnőtt már jólnevelt volt, a kölyköt meg eleve jól neveltem, így nincs velük probléma. Ha a párommal ketten sétáltatunk, akkor van, hogy ő vezeti mindkettőt, van hogy én, vagy osztozunk rajtuk. Nekünk inkább az a bajunk, hogy a fiatalabbal külön is kellen sétálni, hogy megtaníthassunk neki olyanokat, amiket a nagy már tud.
2013. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk én 4 kutyával járok együtt de mi nem szoktunk sétálni, csak kocsiból ki, és futás, játék a határban. igy is marad otthon még egy pár darab. nem kell őket sajnálni, mert max. fordulsz kettőt, amig nem érzed biztonságosnak a sétát a kettővel. nem fog megsértődni egyik sem:)
2013. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Bizonyos problémák kezelhetőek. Nekem két kutyám van, ha olyanjuk van, húznak. Egyik póráz egyik kézben, másik a másikban. Az erősebb kutyát vidd az erősebb/ügyesebb kezedben, a póráz ne legyen túl hosszú, mert akkor áteshetsz rajta. Ha a kutyáid támadóak, az a probléma, akkor egyszerűen kerüldd ki a többi kutyást vagy járókelőt. Én a két kutyával soha nem megyek oda pl barátkozni más ismeretlen kutyáshoz. Persze ha épp tanítod valamelyiket, akkor vidd azt egyedül, hogy csak rá kelljen koncentrálni. De szerintem két neveletlen kutyát is lehet egyszerre sétáltatni, feltéve, ha nem az a bajuk, hogy egymásra támadnának.
2013. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem három kutyám van, két kistestű, meg egy közepes-nagytestű (20 kg). Eleinte külön vittem a kicsiket, aztán a nagyot, de most már együtt szoktam, két kicsi a bal, a nagy póráza a jobb kezemben. Néha van egy kis összegabalyodás, de már megszokták ők is, én is. Ügyesen sétálunk így :)
2013. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!