Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg meglehet tanítani egy...

Tényleg meglehet tanítani egy kutyának, hogy oda hozzon nekünk valamilyen tárgyat?

Figyelt kérdés

Ismerösöm azt mondja, az ő kutyája, ha kéri oda viszi neki a sört. Mondjuk, még sose láttam élőbe, szóval nem tudom mennyire igaz, meg azt mondja, ha szol a kutyának becsukja az ajtót. Olyanról már hallottam, hogy a kutya oda viszi az ujságot. De, nem láttam még ilyesmire konkrét példát. Az én kutyám vissza hozza a labdát, de, ha csak látja, hogy eldobtam neki. Amúgy, ott hever a földön, és nem hozná oda.

Egy kutyának tényleg belehet ilyeneket tanítani?

Mennyire nehéz ezeket megtanítani?

És, nem rossz ez a kutyának hogy ugymond ki "használjuk"?


2009. okt. 22. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Legalábbis az én kutyám ha mutatok valamire és mondom hogy hozza ide nekem, idehozza és beleteszi a kezembe. Persze ha olyan dologról van szó amit a szályába tud venni :) Nem hiszem hogy a sört megtudná fogni egy kutya :DD
2009. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*szájába bocsi :$
2009. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
igen, meg lehet tanítani rá, pont ma volt a Póráz két végén c. műsorban, hogy hogyan.
2009. okt. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg meg lehet tanítani, a mentő-, terápiás- és mozgássérült segítő kutyáknál ez kötelező "tananyag". Nem rossz a kutyának, mert a kutyák általában szeretnek feladatokat megoldani és a gazdi kedvében járni. Arra, hogy becsukja az ajtót, viszonylag egyszerű megtanítani, tulajdonképpen nem kell mást csinálnia, mint az ajtóra támaszkodni. A tárgyhozás már nehezebb feladat, de azért meg lehet tanítani.
2009. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem is tudja a kicsike :) elhúzta a pórázt aztán "hozd ide" idehozza és akkor jön a "kérem szépen" és hopp már oda is adja :) de ehhez sok munka kell, hogy tudja :)
2009. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy meg lehet, Ha tudnád mennyi mindent lehet nekik tanítani. Nézz csak körül valamelyik videós oldalon. :)
2009. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!