Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tiltó/önuralomfejlesztő...

Milyen tiltó/önuralomfejlesztő gyakorlatokat ismertek?

Figyelt kérdés

Keresek olyan gyakorlatokat, amivel a kutya önuralmát lehet fejleszteni, a tiltásra rágyúrni, hogy kontrollálhatóbb legyen.

Én szoktam kaját, labdát, mindenféle érdekeset földre tenni/dobni, és megtiltani a kutyának, hogy felvegye, amíg engedélyt nem kap rá, illetve labdázásnál szoktam elvárni a helybenmaradást, amíg lengetem a karomat, mintha eldobnám, aztán egy idő után el is dobom, és csak jelre mehet utána. Ugyanezt pl. pecázásnál is eljátsszuk, ülés, fekvés, és csak "fogd"-ra indulhat a zsákmányért. Az esti kajálás is egy ilyen feladat tulajdonképpen, messzebb kell kivárniuk, amíg elkészítem, és csak engedélyre ehetnek. Az őrző-védőzés tervben van, de az nem ilyen mindennapos itthoni feladat, hanem nagyobb kaliberű, és momentán nem adottak hozzá a körülmények, de tervben van az is.


Mostanában, hogy macskagondjaink vannak, rájöttem, hogy ezekre jobban rá kéne gyúrni, úgyhogy emelni fogom a tétet a zsákmány élénkségével kapcsolatban, de jó lenne változatosabb helyzetekben is gyakorolni, szóval örömmel fogadok még tippeket :)



2013. júl. 26. 22:33
1 2 3
 1/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mindent értek csak egyet nem. Az őrző védőnek mi köze az önuralom fejlesztéshez.
2013. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Csak parancsra mehet a zsákmányért, és parancsra el is kell engednie, nem vadulhat kedve szerint. Ez azért igényel némi önuralmat egy zsákmányos kutyától.
2013. júl. 26. 22:41
 3/27 anonim ***** válasza:

Megmondom a tutit: keress egy agresszív kisgyereket. Az én hároméves öcsém ilyen, mindig magára hergeli a 4 és fél hónapos pulit, az meg rohan utána, és megpróbálja megcsípni. Egy ideje le tudtam tiltani róla távolról is, de ma nem fogadott szót, úgyhogy kénytelen voltam utánavágni egy kaviccsal töltött flakont. Jó messze esett tőle, de azután elég volt egy "hé" is, ha netán félrelépett volna. :)

Na de nem a tiltásról volt szó. A visítva rohanó kisgyerek szerintem elég jó "ösztönzés", persze csak ha nem akarja tényleg bántani. :D Vagy kérj meg valakit a parkban, hogy az egyik bokorból vágjon ki valami szőrgombolyagot, mikor arra mentek. Én ezt tervezem.

2013. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha elég okos és tanult fegyelmezett kutyád van akkor többnyire magától is kialakul bizonyos szitukban az önfegyelem.


A macskagond azt jelenti, hogy kergeti őket?

2013. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én az őrző védőzésben csak egyet tudok neked említeni ami nagy önuralmat kíván az pedig a tárgy őrzése.
2013. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#3: ez a kis dög imádja a gyerekeket :D Ha felizgatják, felugrik rájuk és halálra nyalja őket :P Tiltom is róluk szegényt rendesen, mert megijednek tőle, és akkor rögtön nyugtatólag arcon akarja nyalni őket :)) De az megy, ha nem vigyorognak rá meg hajolnak le hozzá, akkor emberekről már lehívható :D Meg hát nem hiszem, hogy bárki szívesen felajánlaná a hisztis gyerekét azért, hogy ráeresszek egy staffkeveréket :D

Ha kivetődik elé valami az útra, akkor úgy meglepődik, hogy simán tiltható, hacsak nem szalad tovább az a valami :P Más kutya labdájáról is le lehet állítani jobb napjainkon. Olyan dolgokat keresek inkább, amik kontrollált körülmények között bepörgetik a kutyát úgy istenesen, de fizikai kényszer nélkül is visszafoghatóan (ha fokozatosan haladunk), hogy azt a pörgést vissza lehessen szelidíteni egy általános készenléti állapottá.

2013. júl. 26. 22:56
 7/27 anonim ***** válasza:
Értem. :D Közben gondolkodtam a megoldáson, és azt hiszem, megvan: szerezz egy macskát! :D Akár a szomszédét...
2013. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a kiskutyámmal a labdázást fejlesztettem tovább, és elég jó eredményeket értem el vele. Nem mondtam neki semmit, csak eldobtam mellé egy labdát, mikor nem figyelt, persze elindult rá. Tiltás ment, majd dícséret másik labdával. Aztán olyat is csináltunk, hogy jól felhergeltem a lasztival, már habzott a szája, majd kiadtam egy vezényszót (fekszik/ül). Még olyat csináltunk, hogy eldobtam a labdát, elküldtem érte, aztán félúton visszahívtam. Ez volt a legnehezebb, ezt eleinte csak egészen kicsi távon gyakoroltuk, és mindig jutalmaztam másik labdával. Ezek nálunk elég jól beváltak.
2013. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Az is tervben van, hogy ellátogatunk macskás házba, és ha nem albérletben laknék, tuti szereznék macskát ideiglenesbe :D

Ma az állaltorvosnál futottunk össze a doki macskájával, és hát nyüszítve haldoklott (helybenmaradva) a kutya, miközben én simogattam. Mármint a macskát, nem a kutyát. A "vadászható" kategóriás cuccokra teljesen rá van állva, a labdára is már-már egészségtelenül függ, nem nagyon érdekli semmi más, ha a kezemben van, épphogy pisilni nem felejt el olyankor. Eleinte a karommal együtt szedte volna ki a kezemből, de ezt hálisten már leépítettük :D Szóval fejlődőképes, de még van rajta mit dolgozni :)

2013. júl. 26. 23:08
 10/27 anonim ***** válasza:
Amúgy sokat adok a szavadra Akumi, mert rengeteg hasznos válasz származik Tőled. Bocs az off-ért, de gondoltam, valahol megírom neked. :)
2013. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!