Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a tünetei a láznak? A...

Mik a tünetei a láznak? A fogcsattogtatás az lehet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nagyon száraz az orra és nem csak simán meleg, hanem már színte forró az orra. Én így szoktam ellenőrizni, a fogcsattogtatás nem tudom mit jelent, eddig volt rotweilerem, shar pei-em, vizsla, bishon frise, egy keverék kutya, de még egyik sem csattogtatta a fogát :O Elképzelésem sincs mit jelenthet :S
2009. okt. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2009. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmi száraz orr meg ilyesmi, nekem az összes kutyámnak száraz az orra. Semmi praktika nem szükséges, egyszerűen fogsz egy hőmérőt és megméred. Sokkal kevesebb ideig tart mint itt agyalgatni rajta.
2009. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik kérdéshez írtam, ide is passzol:

Az embernél mi a láz tünete? Forróság, bágyadtság, fáradtság, hidegrázás, izom érzékenység és merevség - mindenkinél változó. Egy kutyánál ebből mit veszel észre? Maximum a bágyadtságot.

Egyszerűen meg kell mérni a végbelében lázmérővel. A kutyák testhőmérséklete 1 fokkal magasabb, mint az emberé, így 38 fok fölött van hőemelkedése, és 39 fok tájékán pedig láza.

A fogcsattogtatás is lehet a láz tünete (hidegrázás), de nem jellemző.

Okozhatja idegesség, feszültség, agyi eredetű izomrángás, szájába/torkába ragadt valami, de pl. ismerek egy olyan kan kutyát is, aki ha megérzi egy tüzelő szuka szagát, elkezd csattogtatni és fehér hab bugyog fel a szájában, annyira begerjed.

2009. okt. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
A fogcsattogtatás még véletlenül sem a láz jele,ilyen hülyeséget!Inkább az agresszió valamelyik formája,eseteleg viselkedés zavar.A lázra pedig nem jeleket kell keresni!Mihelyt úgy gondolod hogy lázas lehet nem találgatni kell hogy az vagy nem....hanem LÁZMÉRŐ!!!!Hisz ez erre lett feltalálva!!!!!Vagy nem?!
2009. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak anya nem engette, hogy a saját lázmérőnkkel mérjük meg a lázát, és nincs másik. Apa szerint mindig szokta csattogtatni a fogát amikor izgatott, de csak azért kérdeztem mert melegnek éreztem őt és ez a fogcsattogtatás is elég furcsa volt, de nem tudtam rajta kiigazodni, mert viszont jóétvággyal evett, és tevékeny volt, azért kérdeztem.
2009. okt. 25. 11:33
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom, lehet hogy ez nem lehetséges, sőt 99.9% hogy nem is igaz, de lehet hogy rázza a hideg, vagy csak egyszerűen direkt csinálja (ne nézzetek hülyének, én csak a lovakhoz értek!)
2009. okt. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az még nem jutott a kedves szüleid eszébe,hogy dokihoz kéne vinni a kutyát?

Ha ott nem találnak semmit,jöhet a kutyák lelkéhez értő szakember,pl.egy jó kiképző felkeresése.Ilyen pl.a Cerberos Kutyaiskola,ahol problémás kutyáknak ingyenes foglalkozás van.

2009. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
A fogcsattogtatás lehet önkéntelen reakció - pl. epilepsziában. A lázat mérni lehet - a lázmérő jelzésénél egyértelműbb tünet nincs.
2009. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

már csomószor voltunk orvosnál, de őt már nem lehet kiképezni

1 mert már ki volt képezve

2 mert nagyon idős

3 tolókocsiban van a két hátsó lába, mert lebénult

Egyépként minden segítséget nagyon köszönök! :) köszi, de kiskora óta van valami kis probléma vele , mert semmit nem csináltunk vele de ő mégis félős és ha valamin felizgatja magát, vagy valaminek nagyon örül, vagy féltékeny akkor remeg és csattogtatja a fogát.

De már nincs semmi baja, nem volt lázas csak nagyon örült és ezért elkezdett remegni.

2009. okt. 31. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!