Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit nem ehetnek a kutyák és...

Mit nem ehetnek a kutyák és miért? Pl, sajtos, tejterméket ehetnek?

Figyelt kérdés

Az én kutyám imádja a sajtos dolgokat mint a sajtospogácsa, sajtal töltött pulykamell bolti valljuk be ezeken nem sok a sajt de mégis van rajtuk és azt mondta nekem valaki, hogy nem ehet a kutya tejterméket most ebből mi igaz?

Azt tudom, hogy csokit nem lehet nekik adni mert meg is hallhatnak tőle de még mit nem?


2013. júl. 28. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
tejet nem kaphat, de pl. a savanyitott tejtermék, pl. kefir, joghurt, túró, ezen kivül a sajt nyugodtan mehet a kutyának.
2013. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Vannak olyan dolgok, amiket nem tud megemészteni a gyomruk. A sajt szerintem nem vészes, de valamelyik kutya befogadj a tejet és imádja is, valamelyik viszont tényleg nem tudja megemészteni.

Az a vicces, hogy a macskákról mi jut az ember eszébe? Hogy tejet isznak (még az ovis dalokban is így van), pedig a macskák 50%-a nem tudja megemészteni a tejet... o.O


No de semmi gond nem lesz, ha laktóz menteset veszel tejből. :) A többire szerintem inkább google-ban keress rá, rengeteg ilyen cikk van.

2013. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

A sajttal még semmi gond nem lenne, sok kutyának ez jutalomfalat. Viszont amiket leírsz, hogy a sajthoz tartoznak: pogácsa, bolti pulykamell... Hát, nem kimondott kutyakaja.

Ha odavan a sajtért, akkor adj neki azt, ne sajtos tésztát. De a sajtból is csak mértékkel, mert zsírosak és könnyen elhízhatnak tőle.

2013. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A nyers tehéntej nem igazán jó a kutyának, mivel a tejcukrot nem tudják megemészteni. A savanyítot tejtermékek túró, sajt, joghurt, kefír viszont nyugodtan adhatók. A kaukázusi kefír kifejeztten jót tesz az emésztésnek.
2013. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!