Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő adhat törzskönyv...

Tenyésztő adhat törzskönyv nélkül kutyát, ha megkérem?

Figyelt kérdés

2013. júl. 28. 19:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk egységesen 800 euro a kiskutya ha tenyészteni kell ha hobbi célra. Bár szerintem a tenyésztés is hobbi cél, tehát inkább úgy mondanám, hogy ha csak családi kedvencnek kell, akkor is ugyanannyibe kerül a tenyésztőnek létrehozni a kicsit, tehát semmi oksa sincs olcsóbban adni. Ha valami hibája van, akkor esetleg...
2013. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy 12 hetesen elhoztam tk nélkül, de a tenyésztőnél már ki volt kérve a kutya tk-ja amit láttam is, mivel nagy fedezésből volt ezért azt mondta ha 1 évesen ivartalanítom és folyamatosan tartom vele a kapcsolatot akkor ivartalanítás után ideadja. Így én egy év múlva kaptam meg hozzá a törzskönyvet.
2013. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Mivel nem valami ritka divatfajtát szaporítok, amiért bátran meg lehet vágni a vevőket akár 1000 euroval, nálam is különbség van a hobby és a kiállítási kutya között.

Hogy miért? Egyrészt a kiállítási kutyánál nem csak arra vállalok garanciát, hogy egészséges és jó idegrendszerű, a fajtájának mindenben megfelelő, hanem a fogakra, herékre, szőrminőségre, stb. Mindenre, amiért egy kiállításon jól vagy kevésbé jól szerepelhet. És ezt írásba is adom.

Másrészt nem vitázunk, igaza van, ne fizesse még ki pluszban az ivartalanítást, azt levonjuk az árból.

A törzskönyvből fénymásolatot kap, amin ott virít nagy betűkkel, hogy másolat, csak tájékoztatási céllal. Aztán ha túl van a műtéten, akkor megkapja az eredetit is.

2013. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!