Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők adnak törzskönyv...

Tenyésztők adnak törzskönyv nélkül kutyát?!

Figyelt kérdés

Annyiszor látom, és hallom ismerősöktől is, hogy a kutyájuk fajtatiszta, törzskönyves szülőktől, de a kiskutya nem törzskönyves, mert akkor sokkal többe került volna.

Én úgy tudom, hogy a tenyésztő a hobbi célra eladott kutyákat is törzskönyvvel adja, és az az érzésem, hogy ez a törzskönyv nélküli dolog a hozzá nem értők szaporítók általi megtévesztése.

Aztán lehet, hogy én tudom rosszul. Kérem, aki jártas a témában, válaszoljon.


2013. jún. 26. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
szerintem van olyan is, hogy törzskönyv nélkül kéred a tenyésztőtől. És igen spórólás végett.
2013. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, az nem rendes tenyésztő, 5500 forint a törzskönyv ára.
2013. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle kutyát törzskönyvvel adnak,mivel ahogy írták,egy tözskönyv 5500 Ft-ba kerül.

És egy tenyésztő alom születésekor,bejelentést kell,hogy tegyen a MEOE-nál,így a tözskönyveket "automatán" igényli.

Annak meg mi értelme,hogy törzskönyve ígyis úgyis lesz a kölyköknek,ki is kell fizetnie,de a gazdinak nem adja oda?:D


Ez baromság.Igazi tenyésztőtől van törzskönyv is.Utólagosan meg nem lehet igényelni(Illetve de,de az macerás és mások a feltételek is)

2013. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A törzskönyv árát nem tudtam, akkor így még nagyobb hazugságnak tűnik a törzskönyvvel 120, anélkül 40 ezer forintos kutya...
2013. jún. 26. 13:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az bizony hazugság. Az ilyen arra apellál, hogy ekkora árkülönbségnél úgyse kéri a vevő, és persze ha kérné se tudna adni hozzá. Azt nem mondhatja, hogy csak 5500 forint, mert akkor mindenki kérné is.
2013. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én ehhez a kérdéshez kapcsolódóan szeretném kérdezni, hogy standardnál hosszabb szőrű kutyust szerettek volna 100000 ft-ért törzskönyv nélkül eladni, tenyésztőtől, törzskönyves szülőktől. A többi kölyök törzskönyves lett(800 euró lett volna a törzskönyves kölyök). Nem lehetett volna ivartalanítási szerződéssel eladni a hibás kutyát? Mert attól függetlenül fajtatiszta kutyáról beszélünk, nem?
2013. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
100%
Kérdező, én is abban a hitben voltam, mint te. De egy ismerősöm éppen kutyát venne, együtt néztük át a tenyészeteket, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy jó nevűnek tűnő tenyésztők is simán hanyagolják a törzskönyvet. Akit kinézett az az egyik legismertebb hazai kutyakiképző, az összes többi tenyészetben ott figyelnek az ő kutyái és a neten mindenhol a nevébe botlani. Mégis törzskönyv nélkül adja a kiskutyát. Nem tudom, hogy ez csak ilyen munkavonalas dolog-e, vagy kiállítási vonalakban is divat, de megdöbbentő. Ezzel egy az egyben támogatja a gyakorlatot, aminek egyenes következménye a szaporítás. Az indok az egészre: "úgysem kéri senki".
2013. jún. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A mai kutyás helyzet a törzskönyvezésekkel sajnos magában hordozza, hogy nagyon sokan nem törzskönyveztetnek már. Nincs hol, és az államiaknál pedig sok fajtánál sincs még hol.Az egész állami elismertség-Meoe ügy arra jó, hogy még jobban csökken a törzskönyvezési hajlam. Aki pedig nem áll le bármilyen oknál fogva a tenyésztésről, adja papír nélkül a kutyákat. Az meg egyáltalán nem érdekli hogy éppen szaporítóknak titulálják őket.
2013. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról tudok, hogy ha nem kiállitásra, hanem hobby célra veszel kutyust, akkor nem a törzskönyvet kapod el, hanem csak a törzskönyv másolatát, és miután ivartalanitottad a kutyust azután megkapod az eredetit is. És igy persze olcsóbb is egy kiskutya 60 000-80 000, a 120 000- 200 000 helyett.
2013. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nyilván nem az 5500 forintos törzskönyv miatt olcsóbb ennyivel,hanem a minőség miatt.

Ismerősöm árult kiskutyákat tk nélkül 30 ezerért,törzskönyvvel 80-ért.

Kérdeztem,hogy az 5500 ft törzskönyv ár mellett hogy lehet 50 ezer ft eltérés ugyanannak a kiskutyának az árában?Erre flegmán közölte,hogy neki az utánajárást,az idejét is meg kell fizetnie a vevőnek.Aranykoszorús mestertenyésztőről beszélünk!

2013. jún. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!