Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! A kutyám mancsát...

S. O. S! A kutyám mancsát megcsípte egy darázs! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egész kutya beleremeg, nem bírja letenni a bal első lábát. Mit csináljak vele?

2013. júl. 30. 20:32
 1/10 anonim válasza:
0%
Vidd orvoshoz mihamarabb szegényt.
2013. júl. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nézd meg, nincs-e benne a fullánk, ha igen, szedd ki. Aztán jegeld vagy hideg vízzel hűtsed. Közben figyeld a kutyát, nem-e mutatja allergiás roham jeleit. A biztonság kedvéért ha van otthon könnyen felszívódó kalcium, azt adhatsz neki. Vagy itass vele egy kis tejet. Ártani nem árt, ha nem is használ. Én ezeket tettem hasonló helyzetben, szerencsére a kutya fokozatosan jobban lett, fél óra múlva óvatosan már járt azon a lábán, pedig a talpát csípte meg.
2013. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Adj neki kalciumot, és hűtsd a talpát.
2013. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Orvos sajnos nincs a közelben.. Lejegeltem a lábát, és adtam neki kalciumot. Most már nem annyira remeg, pihenget. Fullánkot nem találtam benne.
2013. júl. 30. 20:47
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Akkor nem lesz baj, nyugi. Kalciumot majd még adhatsz neki, és borogasd, ennyi :)
2013. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kálcium,hideg borogatás


1 hónapja a mi kutyánk bal első lábát is megcsípte csak az méhecske volt.Ő is remeget és nem állt rá a lábára.

Calcium sandoz volt itthon azt itattuk meg vele aztán elég nehezen,de tettünk a mancsára hideg borogatást és aludt egy nagyot a kutya és rendben volt,ha nem lett volna jól elvittük volna dokihoz.


Szóval esetleg itathatsz vele még kálciumot meg borogasd a lábát holnapra már semmi baja nem lesz :)

2013. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most én is hagyom egy jó nagyot aludni :) majd később még szerintem adok neki kalciumot.
2013. júl. 30. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Ecettel is bekenheted neki, ha fájlalja még.

Engem kis koromban sokszor megcsíptek, ecettel kezelték mindig, pillanatok alatt elmúlt a fájdalom (pár hete egy másik kérdezőnek is ezt javasoltam, szintén a kutyája tappancsát csípte meg egy darázs, náluk is bevált.)

2013. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Alexandra, az ecet tényleg nagyon hatásos, de azt rögtön a csípés után kell rátenni, és akkor nem dagad fel ;)
2013. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is szinte azonnal kezelték anno :)

Most hirtelen nem is néztem, h mikor írta ki a kérdést a kérdező... :)

2013. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!