Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyesek miért az autójukkal...

Egyesek miért az autójukkal vannak elfoglalva, ha elgázolnak egy kutyát? Meg azzal, hogy a tulajdonod kifizesse a kárukat!

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Talán egy autó némely embernek igen szükséges pl munkába járáshoz, dolgozni vele és nem olyan olcsó a javíttatása sem. Talán a tulajdonos nem kedveli az állatokat.
2013. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Mert a kutya tulaj hibája ha elütötte az autóval a kutyát.. persze ez alól kivétel ha a járdán történt.


Amúgy meg ha törik alkatrész akkor 100.000ft körüli összegről beszélünk minimum.. persze ez autó függő lehet több is.

2013. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Egyesek? Inkább mindenki, aki elüt egy kutyát (tisztelet az oly kevés kivételnek).
2013. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Talán azért, mert annak a kutyának semmi keresnivalója sincs a közúton és a gazdája anyagilag is felelős a kutyája által okozott kárért? Attól még aggódhat a kutya egészségéért is, hogy közben a gazdival kifizetteti a kárát.
2013. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vezetéseim során 100%-ban úttesten közlekedek, az állatokhoz való viszonyomról annyit, hogy még a nyamvadt szúnyogot is élve tessékelem ki a lakásból.


Néhány hónapja történt az eset, kiálltam a parkolóból, indultam a két gyerekkel a dolgomra. Néhány métert mentem előre, mikor hirtelen valami kiugrott a kocsi elé. Olyan közel volt, hogy nem láttam mi az. Szerencse, hogy ekkor még olyan tempóban voltam, hogy egy gyalogos is leelőzhetett volna. Levert a víz, mert akár gyerek is lehetett volna.

Egy közepes testű kutya volt, akit a gazdája "sétáltatott" úgy 200 méterről. Természetesen a kutyának gőze sincs a szabályokról, így a kis tempójában haladva simán elém ugrott.

A történet vége "happy", mert senkinek és semminek nem esett baja. A tulaj nem fogta fel, amit magyaráztam, hogy ez mennyire veszélyes dolog, vegye pórázra a kutyát, ha már behívni nem tudja (vagy nem akarja).

A mai napig látom őket ugyanilyen nemtörődömséggel sétálgatva.


Mi lett volna ha másként történt volna? (mert mehettem volna 5km/h-nál többel is)

1. az az én gondom, hogy mikor nyugszik meg a lelkem amiért elütöttem egy kutyát

DE!

2. ha behorpad miatta a kocsi, azt tuti leverem még a helyszínen a kedves gazditól!

2013. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na én éjjel még a süni előtt is megállok és megvárom hogy átérjen, amikor lassan megyek, épp parkolnék kifelé.

Kutyagázolásom egyszer volt majdnem, ráugrott az úttestre takarásból, szerencsére épp időben lefékeztem, mondjuk ha jött volna mögöttem valaki szorosan, lehet, ilyen fékezéstől belém is csapódhatott volna.


Ha egyszer véletlenül elütnék egyet, én biztos szörnyen sajnálnám, holott a felelősség teljes mértékig a gazdáé, az én kocsimat is lehetne vinni javíttatni nem kevés pénzekért, a legnagyobb áldozat persze szerintem is szegény kutya.

2013. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A gazda felelőssége,hogy ne okozzon kárt az ebe.Ha még chipje sincs,akkor amellett,hogy kárt okozott a kocsiban,még az elütött kutya ellátása és annak az anyagi vonzata is a nyakamba szakad.Túl sok empátia,ha csak nem vagyok valami nagyon jó ember,nem terem ilyenkor.
2013. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Hát én vagyok a kevés kivétel egyike. Talán mert szeretem nagyon a kutyákat és mert hidegen hagy ez az egész autó dolog. Sosem ütöttem még el állatot szerencsére, de karcolódott már meg a kocsim, motorom is, és meg kell mondjam, nem érdekelt soha. Mondjuk nem is vadi új autóval furikázok. Persze ha totálkáros lenne a kocsi és használhatatlan, az probléma, akkor kérném, hogy fizessen, de ha egy karc vagy horpadás lenne, tuti, hogy nem érdekelne, a kutya egészsége sokkal fontosabb számomra, még ha idegen kutya is. Ha pedig meg is halna a kutya, az tuti, hogy nagyon megviselne...
2013. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 schbandika válasza:
Az állatok nem meghalnak,hanem megdöglenek!!Az EMBEREK HALNAK MEG !!A gazgátlan ebeket meg ki kell LŐNI!!
2013. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
köszönjük az építő jellegű hozzászólást..
2013. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!