Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra bármiféle "szabály",...

Van arra bármiféle "szabály", hogy a spot on alkalmazása után mennyi idővel mehet a kutyus vízbe?

Figyelt kérdés
Mennyi a felszívódási ideje? Lehetséges-e, hogy utána elveszíti a hatását? Válaszokat előre is köszönöm.

2013. júl. 31. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
3-4 napig ne menjen vízbe, előfordúlhat hogy kicsit rövidebb lesz a hatóidő ha sokat fürdik.
2013. júl. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
benne van a leírásban,de ált. 3 nap.És mindig száraz bundára kerüljön és utána samponnal ne legyen fürdetve.
2013. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az állatorvos azt mondta hogy két hétig ne érje víz a kutyát.
2013. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában 2 nap, de ez terméktől függ.
2013. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Az is fontos, hogy pl. fürdetés után kb. 2 napig ne tedd rá, mert a sampon kioldja a zsírt egy kicsit, így a csepp nem éri majd el a kívánt hatást! Illetve ha sokat úszik, akkor veszíthet a hatékonyságából, ezt bele kell kalkulálni.
2013. júl. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én elsősorban vízben való fürdésre, hűsölésre gondoltam, nem pedig samponos fürdetésre. A hatóidő csökkenésére pedig figyelni fogok. Még egyszer köszönöm :)
2013. aug. 1. 10:25
 7/7 anonim ***** válasza:

minden spot on leírásában benne van !:)

előtte 2 nap,utánna 2 nap !

miért ?: mert a spot on hatékonysága a szőrtüszőkben ,illetve a faggyúmirigyekben eltárolódott ,és onnan a faggyúval a szőrre kerülő hatóanyagtól függ !!

ezért nem ajánlott előtte 2 napig ( lemosódik a faggyú a szőrről,így megnő a faggyútermelés ),és utánna 2 napig (mert lemosódik a faggyú,és mert megnő a faggyútermelés :)

a teljes felszívódási idő a test felületén cc: 1 hét .

a nyakörvek esetében ( pl: kiltix,forestó,stb ez 2 hét körüli ).mivel a nyakörvekbe lévő hatóanyagok lassabban párolognak bele a szőrbe, és a szőrön keresztül a szőrtüszőkbe:)ezért hat 7-8 hónapig, de intenzív vízben tartózkodás miatt pl a forestó hatóideje lecsökkenhet 5 hónapra !

2013. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!