Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó fárasztási...

Szerintetek ez jó fárasztási célból?

Figyelt kérdés
Amióta betört a meleg, kicsit gondban vagyok a kutya fizikai fárasztásával. Ahova rohangálni jártunk, ott már korán iszonyatosan tűz a nap, úgyhogy csak rövid ideig jó, este pedig nem szívesen megyek már a puszta közepébe, ezért inkább csak a környéken vagyunk, ez a poroszkálás viszont kevés a kutyának. Labdázunk, kötelet húzunk és egyebek, de még mindig lelőhetetlen. Ma azt találtam ki neki, hogy van egy régi kocogáshoz kitalált pórázunk (textil, de egyik része gumírozott), amiről már lejött a karabiner. Ezt felkötöttem egy fára, a másik végére húzigálós játékot és erre izzítottam rá a kutyát. Csak két lábról éri el, viszont nagyon érdekli a dolog, úgyhogy elég kitartóan ugrándozott utána, pláne mert a póráz rugalmassága miatt vissza-visszahúzódik a játék. Pár perc után leszedtem, hogy ne erőltesse meg magát hirtelen és ne is unjon rá túl hamar. Magához képest nagyon jól kifáradt, behoztam és már alszik is. Szerintetek ezt lehet rendszeresíteni nála fárasztásra? Persze így is ugyanúgy megyünk minden nap sétálni, de kell még valami emellé. Azért kérdezem, mert nem tudom, nem árthat-e neki vagy akár az ízületeinek ez az ugrándozás-ráncigálás. Mit gondoltok? És ha csinálhat ilyet, akkor szerintetek hány percre hagyhatom neki fenn a kötelet a játékkal? 25 kg-s kan kutya, 14 hónapos.

2013. aug. 2. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha ezt hetente max.1-2x csináljátok nem lehet belőle gond. Azt ajánlom válassz ki egy időpontot (pl. minden szombaton 16:00) és egy héten 1x mindig menjetek játszani abban az időpontban! Ha ezt megszokja a kutya jobban fogja várni a játékot. Mellesleg egy 15 percnél ne legyen hosszabb ez a játék mert a kutyának is rossz ez az ugrándozás egy idő után!
2013. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Mondj neki favicceket, az nagyon fárasztó.
2013. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Jó játék, én is csinálom az enyémmel :)

Az ízületeinek annyira nem árt, hogy DP-s kutyáknak szokták is javasolni terápiás céllal, mert a súlya ugye nagyrészt az állkapcsán van, azzal tartja magát, viszont dolgozik lábbal is, megerősíti az izmokat az ízület körül.

2013. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Vannak húzós kutyãs sportok,pl. a bikejöring,amikor spec felszerelésben húzza a kutya a bringát.
2013. aug. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Akumi: Szuper, ha nem árt neki, akkor felveszem a repertoárba!:)

Negyedik válaszoló: Köszi neked is, tudok a bikejöringről, de sajnos kutya nélkül is félek a biciklin, mindig nagyon rossz volt az egyensúlyérzékem:D Másrészt ez a fajta játék az én kutyámnak főleg a zsákmány miatt élvezetes, inkább csak eü aggályaim voltak.

2013. aug. 2. 11:40
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez majdnem olyan, mint nálunk a pecázás, csak itt fogom a bot végét. Nem csak ugráltatom vele, hanem futtatom is közben, mert húzkodom is előtte a plüss nyusziját. Szintén aránylag hamar és jól lefárad.
2013. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tök jó, köszi a tippet, ezt a verziót is kipróbálom vele:)
2013. aug. 2. 13:38
 8/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Teljesen jó, már elmúlt 1 éves a kutyád.

Először csak pár perccel kezdeném és fokozatosan növelném az időt.

Viszont játék előtt is sétával, labdázással melegítsd be az izomzatát, és utána is sétáljatok egyet.

2013. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!