Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás célból, de hogyan is?

Terápiás célból, de hogyan is?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy szorongásos "beteg" vagyok!

Azt javasolták hogy tartsak kutyát!

Én viszont "tisztaságmániás" vagyok olyan szinten,hogy nem biztos hogy el tudnám viselni a szőrt a nyálat a letépett tapétát!De ez is a szorongás egyik állomása!

Hogyan álljak a dologhoz és a kutyushoz?

A fajta javaslás most nem lényeges,általánosságban kérdezem!

Írnátok olyan élményeket amik igazán említésre méltók és a kutyátoknak köszönhetitek?

Köszönöm


2012. febr. 1. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Majd leszoksz a tisztaságmániáról,de a szorongáson nem segít,nekem elhiheted.
2012. febr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Akiteki ***** válasza:
49%
A kutya nem pszichiáter. Úgy állj hozzá, hogy orvoshoz fordulj.
2012. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én esetem kicsit más, bár én is tisztaságmániás vagyok. Ráadásul ha valami nem úgy alakul, ahogy azt én elterveztem vagy kizökkenek a szokásos kerékvágásból a rosszullét kerülget, az agyam pedig leblokkol. Bár legtöbbször sikerül gyorsan elhessegetni az effajta gondolatokat és akkor nincs (akkora) baj.


Én nagyon sokat kaptam a kutyámtól. Több, mint tíz évig velem volt. Nekem az érzelmekkel volt problémám... Nem igazán olyasmi, hogy nem tudtam kifejezni inkább nem értettem őket vagy épp nem is voltak. Nagyon sokat segített rajtam a kutyám, sokat köszönhetek neki.

Ő kinti kutya volt és valahogy sosem volt vele problémám soha.

Viszont amikor más kutyák közelítenek felém (persze mosolyognom kell, mert rokon/ismerős kutyája) magamban már az öngyilkosságot tervezem, mert rám fog ugrani, meg fog nyalni meg egyáltalán. Általában meg sem simogatom a kutyát még nagymamámnál sem, pedig aranyosnak találom és néha szívesen megérinteném.

Na de arra akartam kilyukadni, hogy ha elkezdesz vele játszani és megszereted utána vele kapcsolatban a tisztaságmánia kikapcsol, legalábbis a szorongás kikapcsol és felszabadultnak érzed magad. Nálam legalábbis mindig így volt/van.


Tehát csak most tűnik rémesnek, ha majd belevágsz meglepően könnyen fogod venni a dolgot.


Sajnálom, hogy egyelőre nem tudok többet segíteni, de nekem kint volt a kutyusom. De rengetegen tartanak kutyát a házban, ha megkapja az oltásokat, a szükséges tablettákat és tisztán van tartva, külső és belső élősködőktől mentes, akkor nem lehet probléma.


Barátnőmék bent tartják a tacskó és a hosszabb szőrő keverék kutyájukat is, de nincs náluk kutyaszőr szinte sehol, legalábbis sosem láttam se az ágyon, se a fotelen, sehol. Csak ahol a kutyák fekszenek a helyükön. Pedig amúgy közlekedhetnek szabadon a házban, csak pl. az ágyra ilyesmire nem fekhetnek fel.

A rágásproblémát pedig mások is megoldják, amíg kicsi és a rágós korszaka tart el kell rakni az értékesebb tárgyakat illetve vásárolni neki játékokat vagy ilyen csontokat, amiket rágcsálhat. De nagyon szeretik a régi cipőket is, vagy ilyesmit.

Tehát nem fogja teljesen felforgatni az életed, illetve az otthonod. ;)


Javaslom tölts egy kis időt a kutyussal, mielőtt hazahozod. Olyan kutyát válassz, amit valamiért különlegesnek érzel, a személyisége miatt és úgy érzed kapcsolat van köztetek.

2012. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egy infaktuson vagyok tul. Amikor haza jöttem a kórházból és nem volt senki a lakásban állandóan attól rettegtem hogy mi lessz ha megint bekövetkezik. Szerencsére a kutya itt volt és vele kellett foglalkoznom mert beteg lett, eleinte más vitte le de rájöttem jobb ha én viszem mert igy teljesen ki is ment a fejemből az én bajom csak vele foglalkoztam még orvoshoz is én vittem ,ugy hogy teljesen megszünt a szorongásom . A másik problémád a tisztaság hidd el ha szeretsz egy állatot szivesen takaritasz utánna és nem mindegyik nyáladzik. Én is nagyon tisztaság mániás vagyok amikor felhoztam a kutya magától bement a fürdőbe hogy vagy megmossam a tapancsát vagy csak megtöröljem attól függően hogy milyen idő volt kint,csak nevelés kérdése az egész az enyém kisszőrü volt az igaz az ágyra tudta hogy nem mehet fel. Volt neki egy olyan hely ahol tudott pihenni szunyókálni ott senki nem zavarta külömben az egész lakásban szabadon járt kelt.Sajnos mégis elkelett altatni mert nem tudták már meggyógyitani 14 évig élt. Ja és van kutyatulajdonos társadalom pillanat alatt nagyon sok ismerősre teszel szert akikkel jókat lehet beszélgetni és akiknek a kutyájával a tied is jóban lesz ez sem egy utolsó szempont. Mint irtam az én kutyám már nem él de az ismerősök akikkel eggyütt sétáltattam ők megmaradtak itt ott ha összefutunk /közért piac/ régi ismerősként üdvözöljük egymást. Ugy hogy nyugodtan vágj bele de csak ha ugy érzed hogy felelősséget tudsz vállalni érte meghálálja hidd el.
2012. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Én is iszonyat sokat szorongok, általában hülyeségeken, de mindig fizikai tünetekkel társítva, van hogy remegek, meg hányinger, gyomorgörcs, izzadás...főleg a változásokra reagálok így.

És szerintem nagyon jót tesz ilyenkor egy állat. Nem feltétlen kutya, de a kutya is nagyon jó. De például egy macska simogatása is teljesen el tudja lazítani az embert. De például egy akvárium halakkal is ad egy belső harmóniát az embernek. Amíg volt akváriumom észrevehetően nyugodtabb voltam én is. Olyan meg számtalanszor volt, hogy teljesen depis voltam, és a barátom magyar vizslája (aki imád engem) teljesen lelket tudott önteni belém azzal, hogy odabújt. A gazdijának a hangulatváltozásaira meg pláne érzékeny.

És azért engedd meg hogy ajánljak egy fajtát: uszkár. Egyáltalán nem hullik a szőre, és az egyik legokosabb kutyafajta.

2012. febr. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

3. és 4. válaszolóm!

Köszönöm szépen!

Igazából pár éve befogadtunk egy kutyát(1,5 éves volt),de annyira én őt nem akartam és leamortizálta a lakást is,és a cuccainkat,de szerencsére az egyik ismerős igényt tartott rá így azóta egy nagy kertet élvez a pokolfajzat!:)

Így más kutyája aranyos,meg barátnőmnél szétnyomorgatom a kutyusát mert imádom,na de saját magamnál...lehet már akkor is megvolt ez a problémám csak most tetőzött ki!:S

Minden esetre nem tudom hogy álljak most ehhez a dologhoz!

Folyton az jár az eszemben hogy ha otthon hagyom mit szed szét mire hazaérek...

5.Válaszolóm!

Persze elmagyarázták mit miért gondolok vagy érzek ezzel kapcsolatban,de nagyon ajánlott egy állat tartása!Igen,egyszerre több is,vagy akár külön külön is!Vagy szobanövény vagy bármi amivel foglalkozni kell!Állítólag rengeteget segít ezeken a tüneteken!Nem mellesleg egy kutya felnevelése tökéletes "főpróba" gyerekvállalás előtt!

2012. febr. 1. 23:30
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ös voltam, csakhogy még hozzáfűzzek valamit, én most többek közt afrikai achát csigákat tartok, és ugyan hülyén fog hangzani, de ma is amikor fürdettem őket (van egy nagy fürdetőtálcájuk), és néztem ahogy fürdenek, olyan kellemes nyugalom öntött el :D meg ahogy felmászott a kezemre, meg az a lassú, nyugodt mozgásuk annyira megnyugtató. Most nem azt mondom, hogy tarts csigákat, bár ha nem undorodsz tőlük, akkor ajánlom figyelmedbe őket, de azt akarom ezzel mondani, hogy egy nyugodt természetű állat például harmóniát sugároz, nekem ez sokat segít a szorongásaimon.
2012. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

:D

Köszi!Hát csigát nem tartanék,de pl akváriumon gondolkozom!

2012. febr. 2. 01:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tarts macskát. Az élmény ugyanaz, gondoskodnod kell róla, de ha egyedül hagyod rág szét mindent. Na jó, biztos tud ő is egy kis kupit csinálni, de mégsem okoz akkora kárt, mint egy kutya.
2012. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2012. febr. 2. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!