Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez nem értem?...

Miért van ez nem értem? Kutyakiállításal kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Van X kutya aki a standard szerint túl sok folt van a hátán és az már nem számít bele az alap fajtastandardba hanem szóval az már nem normális az a jó ha szinte üres a háta nem foltos, miközben az én kutyám megfelel a standartnak a háta is üres kivéve 1 foltot ami pici mégis mindig az a dög az első mindenben minden versenyen a többi normális kutya meg csak utána jöhet szóba már nagyon únom.

2013. aug. 4. 08:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
lefizették a bírót.. egyszerű
2013. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges mert van elég sok pénze a tulajdonosának
2013. aug. 4. 09:15
 3/14 anonim ***** válasza:

De lehet hogy csak jobbak a csontjai, a mozgása, az alakja. Nem tudom annál a fajtánál hogy van de a bordereknél pl a szőrt nézik utoljára. Nyilván a mintázat is fontos de lehet hogy annak a kutyának jobb minőségű a szőre.. kitudja

1. vagyok

2013. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kutya egyik legkevésbé fontos tulajdonsága a színe.
2013. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha a fajtastandard nem engedélyezi a tul sok foltot pl. akkor csak korrupcióval lehet az a kutya mindig első. Üdv a kiállitások világában.!!! Sajnos ilyen a filmszakma!:)
2013. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet , hogy a szín kevésbé fontos, de ha egyszer a standart másképp írja mint a valóságban történik akkor ott tényleg korrupció van, legközelebb oda megyek ahol ő nem lesz jelen és kész :P
2013. aug. 4. 09:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül nem szeretek kiállításokra járni... sokszor, sőt, általában olyan kutyák (fajtától függetlenül) kapnak kitűnőket, meg ilyen-olyan címeket, amelyek még csak véletlenül sem felelnek meg az adott fajta standardjának, a jelleméről már ne is beszéljünk...
2013. aug. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyenek a mai kiállitások... Mindenhol ott van már a korrupció,a pénz az úr.:)
2013. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves ma 09:46. Azért ez nem egészen igy van. vannak olyan fajták, ahol igenis számit a szin. Én csak a dobermannról tudok nyilatkozni. mert ennél a fajtánál eleve ha kék, vagy izabella, akkor kizáró ok, a tenyésztésből, sőt még nem is törzskönyveztethető. Még a boxernél hallottam illetve más fajtáknál is, ha hófehér a kutya, nagy valószinűséggel süket. És nem azért, mert nem tetszik valakinek, hanem mert sokkal gyengébb immunrendszerrel rendelkeznek, és sokkal betegesebbek.Még a boxernél hallottam illetve más fajtáknál is, ha hófehér a kutya, nagy valószinűséggel süket. A szőrminőség a másik fontos dolog, mert egy kutya egészségi állapotát az tükrözi először, hogy milyen a szőre. Tehát nem véletlenül van fontos szerepe a standard-ben a szőrnek.
2013. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egy kutyán annyi mindent kell nézni, nem lehet csak a színnél leragadni. Persze, ha színhibás a kutya az teljesen más, na de az én olvasatomban az nem számít igazán nagy hibának, ha egy picit nagyobb a folt a hátán. Sokkal fontosabb az adott kutya anatómiája, a mozgás, összbenyomás, mint a szín. Én nem keresnék különböző kifogásokat, ha az a kutya nem egy bírónál, hanem sorozatosan megelőzi a tiédet az azt jelenti, hogy valószínű jobb is. Ez a baj a kiállításokkal, hogy folyton az egymás fúrása meg a kifogások keresése megy, senki nem ismerné be, hogy a másé jobb esetleg, mint az övé.
2013. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!