Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy palotapinc...

Szeretnék venni egy palotapincsit. Tapasztalatok vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne inkább,hogy nehezen tanul-e és jól elvan-e egyedül. Mozgásigénye mekkora stb. Szóval a tapasztalataitokat. Utána tudnék olvasni és fogok is,de szerintem jobb,ha olyanoktól kérek segítséget akiknek személyes tapasztalatuk van. Előre is köszönöm :))
2013. jún. 27. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát az enyém olyan makacs volt, mint 8 öszvér együttvéve... Tanítottam volna mindenhogy, minden módszerrel, ami csak létezik a világon, de ő nem! Azért se!

Iszonyatosan sokat rohangált az udvaron, ismerősöm vizsláját simán lefutotta. Ha néha kiszabadult az utcára (nem mindig szökött ám ki, ha nyitva is maradt a kapu, csak ha neki épp kedve volt!), a szomszédnál lévő három rottweilerre fordult egyből - úgy, hogy a nagy kutyák, h akarták volna, simán kidugják a böhöm fejüket a kerítésen, és behúzzák magukhoz... Kutyasz@r se maradt volna belőle... De azok csak nézték erősen csodálkozva, hogy mit pattog a kis vakarcs :) Én meg rohantam, mint az őrült utána, és sűrűn kértem az elnézést a szomszédtól :/

De mindezektől eltekintve soha még egy olyan imádnivaló, kacskafogú, horkolós dögöm soha sem volt, és nem is lesz már, mint ő volt :) Imádtam :)


De ő egyébként egy "pszichiátriai" eset volt a pincsik között, az ismerőseim pincsijei teljesen mások voltak. Nyugodtak, bújósak, keveset szaladgáltak - bár kerítésen belül nekik is hatalmas szájuk volt, ha idegenek mentek el a ház előtt :)

2013. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor nekem tökéletes lesz egy ilyen kiskutya. Köszi a segítséget,a rotweileres sztori nagyon nagy :DD Édes kutyus lehetett :3
2013. jún. 27. 20:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Most van egy három éves kis pincsim. Egyszerűen imádom!:3 Igazi egyéniség, elég makacs, nehezen tanul trükköket, de nagyon ragaszkodik a gazdájához. Egyébként nagyon okos, kis pukkancs ha valaki jön hozzánk folyton ugat. Szeret játszani, de inkább magában, ahhoz képest hogy kis termetű bámulatos mennyit bír mozogni. Imád sétálni. Szokott velem beszélgetni, de ha úgyvan csak lefekszik/leül mellém és teljesen nyugodt marad. Nagyon szereti, ha simogatom, foglalkozom vele sokszor jön hogy simogassam, játsszak vele. Nagyon jól bírja az egyedüllétet már 2hónapos kora óta, nagy szomorú szemekkel néz ránk mikor elmegyünk de nagyon jól elvan egyedül is. A többi kutyát általában megugatja, nagyon szeret velük játszani, de azért is megugatja. Mindenbe "beledugja" azt a kis turcsi orrát, ha balhézik két kutya rögtön ott van és morog. Ha más kutyák ugatnak ő is elkezd ugatni és morogni, közben azt sem tudja mit kell de ugat. Nem szeret semmiből kimaradni állandóan a seggemben van. A kaját mindig elfogadja, ha nem bírja megenni elássa.

Ha tudja hogy rosszat csinál néha akkor is megteszi, aztán pedig olyan "Jaj én nem akartam rosszat" tekintettel bámul az emberre. Imád ölben lenni, viszont a kisebb gyerekeket nem kedveli menekül előlük. Minden állattal játszik, szinte olyan mint egy macska, de egy kiskacsával is jól elvan.:)

Minden zajra felkapja a fejét, imádja ha fésülgetik. Eleinte óckodik az idegenektől aztán megbékél velük és azt akarja, hogy simogassák.

Mikor hazaérünk mindig táncol, eszeveszett gyorsasággal rázza a farkát. Mindent megkóstol amit adok neki, imádja a hasát. Lényegében ennyi!

Lehet, hogy kicsit össze-vissza sikerült, de a szó csak úgy ömlik belőlem, ha róla van szó.:)

Nem szeretnék vele dicsekedni, de egy képet is linkelek ha nem nagy baj.

[link]

Jaj és egyébként nem szökik, ha nyitva hagyjuk a kaput tudja, hogy nem mehet ki rajta.

2013. jún. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Óó egyemmeg, szinte teljesen olyan, mint az enyém volt, csak neki világosabb volt kicsit a pofija :)
2013. jún. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eszméletlen aranyos :3 Köszi a segítséget :)
2013. jún. 27. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
szép kutyus :)
2013. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van tapasztalatom, de ez sajnos negatív(nem árt ezeket is tudni)

Nekünk nem volt pincsink, hanem egyik kedves ismerősünknek volt kettő.

Sokszor voltunk náluk, ezért mondom, hogy tapasztalat.

A kutyák személyisége fantasztikus volt tényleg imádni valóak voltak, de és itt jön a negatívum, ha nagyon bepörögtek, vagy túl hevesek voltak, és ugráltak, vagy nem is tudom már, hogy mitől, de kiesett a szemük! Volt, hogy csak kifordult, de a szem üregben maradt, de volt, hogy teljesen kiesett! Az egyik kiskutya pár évesen teljesen vak lett, neki ki is lett szedve a szeme(már nem emlékszem, hogy 1 vagy mind2) a másikra meg annyira de annyira figyeltek a gazdái, hogy véletlenül se legyen vele is baj. Ha nagyon pörgött ölbe vették, ha játszottak vele akkor csak nagyon óvatosan, szóval nem annyira volt leányálom a dolog.

Bár amelyik megvakult, utána is ugyan olyan hebrencs volt, igazából annyira nem hatotta meg a dolog, hogy nem lát, csak azért mégis számomra ez durva.


Nem tudom amúgy, hogy ez mennyire jellemző náluk, de én amikor láttam, hogy a kutyának ki van esve a szeme, és éjszaka anyukámat hívták, hogy nem-e tudja őket bevinni az állatkórházba, akkor úgy megfogadtam, hogy ilyen kutyám, se olyan, amelyik ilyen gülüszemű, biztos, hogy nem lesz.

Nem szeretném elvenni ettől a kutya fajtától a kedved, de szerintem tényleg nem árt tudni ezeket a dolgokat is.

2013. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Az én kutyám szemével is voltak problémák, de nem azért mert ugrál. Nem úgy simogatjuk, hogy letépjük hátrafelé a fejét és nem cibáljuk a fülét semmi baja nincsen a szemének. Túlzásba esni nem kell vele, ő is kutya csak kicsit nagyobb a szeme. Én egyáltalán nem félek, akkor sem mikor a másik kutyánkkal játszik. Egyik percről a másikra csak nem fog kiesni neki.

2013. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Én amikor ezt láttam még gyerek voltam, olyan 8 év körüli, annyira nem tiszták az emlékek, de az igen, hogy ki volt dülledve, majdnem kipottyanva a helyéről, teljesen vérben volt, és anyummal én is mentem velük a kórházba, mert egyedül kellett volna otthon maradnom, amit nem lehetett, a kutya is sokkos volt:(
2013. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aztaa.. Ilyenről ne is hallottam.. :( Minden esetre köszi a segítséget. Nagyon meggondolom...
2013. jún. 29. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!