Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történt a kiskutyámmal?

Annaa25 kérdése:

Mi történt a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés
Vettünk egy golden retriever kiskutyát most 3 hónapos nagyon súlyos parvo bélgyulladása volt amiből szerencsére ki tudtuk menteni azóta nagyon sokat fogyott.Pár napja megint nem akar enni csak reggel. Ha vendégeink jönnek mindenkitől fél és nyüszít ha meg akarják simogatni még morog is.Egyszer félelmébe be is pisilt.Ha nem ismer meg még velem is ezt csinálja és még akkor is ha napszemüveget veszek fel.Ha kutyaoviba visszük az segíthet? És az lehet hogy a meleg miatt nem eszik? KÉRLEK SEGÍTSETEK :C
2013. aug. 4. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a meleg miatt lehet h kevesebbet eszik, nálunk i skevesebbet esznek az állatok. a többire sajnos nem tudom a választ.
2013. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Parvo után nehezen lábadoznak... menhelyes kutyám van, ő is beszedte ezt a vírust még azon a héten, amelyiken elhoztuk. 4 napig nem evett, még soványabb lett mint volt. Jártattam (mert egyébként nem kelt fel, csak elvégezni a dolgát vonszolta arrébb magát), masszíroztam, hogy a vérkeringése rendben legyen. Nem könnyű a felépülés, de azt mondják, ha egyszer elkapta, nem sok esély van rá, hogy még egyszer beleessen. És tipikusan kölyökbetegség.

A félelmet viszont nem tudom összekötni a Parvo-val. Az enyém előtte is bizalmatlan volt, utána is az maradt, mára azért elértük (4 éves), hogy nem fél a madzagtól, a söprűtől, a pórázt egyenesen imádja, más kutyákkal barátságos, emberekkel viszont nem, főleg utcán, ha meg akarja simogatni valaki, akkor hagyja, de sunyít. Családtagokkal persze semmi probléma, azt meg el sem várom tőle, hogy mindenkinek hanyatt dobja magát. A napszemüveget pedig tedd fel előtte, ha ugat akkor vedd le, majd tedd fel ismét, megszokja, hogy Te vagy. A kutyaovi pedig nagyon jó ötlet, a goldenek általában könnyen feloldódnak...

2013. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A kutyaoviban megnézik a viselkedését az oktatók,emellett biztosan ráférne már egy kis játék a kortársakkal.
2013. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szaporítótól vettétek ezért lett parvós és emiatt esetleg ideggyenge is?
2013. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most nagyon nagyon sovány a csontjait is érzem amikor megsimogatom nem tudom mit adjunk neki már mindent próbáltunk. Egyszer kivittem az utcára sétálni megugatták a kutyák és visított annyira félt szóval nem tudom hogy kijönne e más kutyussal. De egyszer már volt nálunk egy ugyanakkora kutyus mint ő de akkor nem is érdekelte hogy ott van. Aztán megint kivittem sétálni a városba de akkor nem félt a sok embertől szóval nem értem..
2013. aug. 4. 18:31
 6/14 A kérdező kommentje:
egyébként ennyire keveset esznek a melegtől hogy csak reggel esznek nagyon picit de ha egész nap kínálom mindennel amit eddig evett és most semmit nem eszik az normális? Annyira aggódom :(
2013. aug. 4. 18:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy kevésbé van étvágya, lehet a melegtől, bár az én kutyáim ilyenkor is kajásak. De azért komoly fogyással mindenképp menjetek dokihoz, pláne ilyen komoly betegség után. Estefelé, a hűvösebb órákban sem akar enni?

A félelemről sajnos nem tudok mit mondani:S Mindenképp fontos, hogy sok ingerrel találkozzon (emberek, kutyák, hangok, stb. - erre mind jó a kutyaovi, ráadásul ott hozzáértő emberek segíteni is tudnak), hogy megtapasztalja, ezek nem félelmetes dolgot. Sose babusgassátok, ha épp félelmi reakciót mutat, mert azzal csak azt közvetítitek, hogy tényleg valami ijesztő történik és meg is erősítitek a viselkedését. Még most kezdjetek el ezzel foglalkozni, mert ha kinövi az ovis kort, sokkal nehezebb lesz kioldani a félelmet, adott esetben terápiával.

2013. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vegyél kutyának való béres cseppet. Erősíti az immunrendszerét és étvágyat is csinál. Ne akard mindenfélével etetni.Főzzél húslevest jó sok hússal ésd aszt próbáld neki adni eleinte.Persze, vegeta nélkülit.

Az ovit meg ne erőltesd, amíg nem erősödik meg.

2013. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Immunovetet is adhatsz neki, betegségek után nagyon megkönnyiti a felépülést. Azonkívűl adj neki natúr joghurtot, kaukázusi kefirt nem fogja meghajtani viszont jót tesz a gyomrának emésztésének.

Nos a félelem, hogy reagálsz ilyenkor amikor ő "sikit" a félelmtől? Gondolom lehajolsz, meg simized próbálod nyugatni. Ezzel azt éred el hogy rögzited a nem kivánatos viselkedést, azt mondod neki helyes amit érez. Az lenne a jó ha szó, hang, és érintés nélkűl állnál mellette és kivárnád a hiszti végét. Ez lehet hogy hosszú percekig tart de ha te nyugodt maradsz azt mondod nincs mitől félned, hiszen én itt vagyok minden rendben lesz. Ha túl van a hisztin akkor kicsi séta. Nem sok hiszen ez a menet ki fogja meríteni. Ha jól és következetesen csinálod hamar megoldódik a gond.

2013. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elsosorban allatorvos!Utana kell tovabb gondolni a tortenetet.
2013. aug. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!