Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatás és hogyan?

Összeszoktatás és hogyan?

Figyelt kérdés
van egy 7 éves Golden retriever megy egy 6 hetes Puli kölyök!a goldi nem bántja csak amikor a pici játszana vele(harapdálja)a nagy morog és félek,hogy a nagy megunja és megharapja!mit tehetek??meddig lesz ez így ?ma van 3 napja,hogy itt van a kölyök!mikor nyugodhatok meg teljesen? és ne keljen attól rettegnem,hogy baj lesz?vagy ne is reménykedjek,hogy változás lesz??

2013. aug. 5. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi tavaly hoztunk egy kutyust. Eleinte nem is tudta az idősebb, hogy mit kéne tenni. Csak pár napig csak kerülgette és mindig ideges volt. Pár nap múlva ugyan azt csinálta mint nálatok. Ne félj összebarátkoznak majd ;) Nálunk 2 hét múlva játszott vele, ma meg már elválaszthatatlanok :D Persze van, hogy összekapnak de nem komolyan ;) Csak türelem, addig pedig figyelj. Most az idősebb 8 a fiatalabb pedig 1 éves. Mint anya és lánya (és tényleg olyan mintha az anyukája lenne. Befogadta :D ) :D
2013. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Abba már nem is megyek bele, hogy 6 hetesen miét van nálad a kölyök, de egy normális kutya nem bánt kölyköt. A morgás csak figyelmeztetés, meg kell tanulnia a picinek, hogy hol a határ. Ha esetleg, amit nem hiszek, agresszív lenne a golden, a megfelelő pillanatban tiltani kell, ha a kicsi már nagyon túlzásba viszi a játékot akkor őt is tilthatod. Ha a golden jól viseli a nyúzást akkor dicséret, ha a kicsi is tudja majd már mikor elég akkor őt is dicsérni. Ezeket a köröket nekik kell lefutniuk egymás közt, nem lenne muszáj beleszólni ebbe, de én is beleszóltam, sőt a mai napig beleszólok a dolgaikba, persze nem mindenbe, csak ha valamelyik pofátlan a másikkal, de a rangsort ők alakítják.
2013. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szia!!

köszi,hogy írtál!!első pillanattól kezdve a Goldival is ugyan úgy foglalkozunk sőt most többet mint előtte! próbálunk egyformán viszonyulni a két kutyához! nem akarjuk,hogy a goldi érezze ,hogy őt már nem szeretjük!! még jobban szeretem!! ő a mindenem!!hülyén hangzik de nagyon szeretem!!csak még a kicsivel sokat kell törődni babusgatni!de próbálok közbe a goldival is foglalkozni!! nektek milyen fajta volt a két kutya?

2013. aug. 5. 11:41
 4/9 A kérdező kommentje:
második válaszoló: neked is köszönöm,hogy írtál!teljesen igazad van!! áááááá a goldi a macskával eszik!! nem hiszem igazán ,hogy bántaná a goldi de rettegek mi van ha még is!! 6 hetes kölyköt már leválasztanak az anyjáról! főleg azért is mert már eszik!!akkor remélhetem,hogy jobb lesz a helyzet??egy kicsit megnyugodtam!!
2013. aug. 5. 11:46
 5/9 sippara ***** válasza:

6 hetes kölyök két okból nem lehet nálad: egyrészt a törvény (jogosan és okosan) tiltja, másrészt ebben a két hétben rengeteg dolgot tanult volna az anyjától és testvéreitől, amit most neked kéne pótolnod - előre borítékolom, hogy nem fog menni.

Egészséges idegrendszerű kutya ettől függetlenül nem bánt kölyköt, tisztában van vele, hogy aprólék a másik, maximum fegyelmezi, de egy-két kisebb csípésen kívül nem lesz baja. A morgás természetes, határokat húz a kicsinek (másik kérdés, hogy a kicsi ilyen korai elválasztással mennyire képes felfogni ezeket a - nyolc hetesen elválasztott kölyköknek totálisan természetes és érthető - jelzéseket).

2013. aug. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves sippara:én még nem akartam elhozni szerintem is még kicsi!! csak így alakult!akkor most mit tegyünk?? vigyük vissza? vagy hogyan legyen ez után!
2013. aug. 5. 12:38
 7/9 A kérdező kommentje:
ja ez lemaradt! goldit 4 hónapos volt amikor hozzánk került! soha nem volt még ilyen kiskutyám!
2013. aug. 5. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megnyugodhatsz. Náluk a morgás és az odacsípés olyan mint nálunk amikor rászólunk vagy az orrára pöccintünk. Nem fogja bántani, nem is kell ezen idegeskedned. Nem azzal van a baj, hogy magától eszik-e, Sipparának igaza van, egy 8 hetes kutya sokkal fejlettebb szociálisan mint egy 6 hetes, de most már úgy sem tudsz mit tenni. Hamarosan tudni fogja a kicsi hol van a helye (csak ő nehezebben érti meg mint egy idősebb társa) és akkor már nem lesz annyi morgás a nagy részéről.
2013. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem!és köszönöm mindenkinek aki írt!!
2013. aug. 5. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!