Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam őket össze?

Hogyan szoktassam őket össze?

Figyelt kérdés

A kutyám 10 éves, együtt nőtt fel a macskámmal, aki kb. fél éve elment. Most hoztunk egy új kismacskát a házhoz, de a kutyus nem akarja elfogadni; a közelébe se lehet engedni a cicát, mert meg akarja fojtani...

Átmenetileg a cirmost a lakásban tartjuk.

A kérdésem az, hogy van esély arra, hogy a kutya megszokja? Ehhez mennyi idő kell? Voltatok már hasonló helyzetben?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. júl. 26. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a kutyád macskával nőtt fel akkor nem lehet nagy gond.

Főleg, hogy kismacskát hoztatok.

Általában a macskák szoktak sokkal kötekedőbbek lenni, mert fújnak meg karmolnak, még akkor is amikor a kutya játszana velük.

Hogy van-e esély?

Igen, van!

Én egy felnőtt rotit, egy felnőtt macskával szoktattam össze, úgy hogy előtte egyik sem élt kutyával/macskával.

2013. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. júl. 27. 15:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha érdekel, hogy én milyen "lépcsőfokokat" tettem ennek érdekében, akkor szívesen leírom.

Ha valaki olyat ír, hogy sok 10 ezerért, X alkalom után összeszoktatja őket, azzal ne foglalkozz!

2013. júl. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás lennék érte! Köszönöm!

(Eddig nem sokra jutottunk sajnos...a kutya egyébként nagyon "vérengző", a betévedt sündisznókat is szétszedi...ezért nehéz...

Egyelőre csak egy ajtó között látják néha egymást -a kutya már őrjöng, a macska fél- és amikor simogatjuk a macskát, akkor megszimatoltatjuk a kezünket a kutyával, hogy szokja a szagát...)

Előre is köszönöm a tanácsokat! Üdv.!

2013. júl. 28. 13:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldtem privit!
2013. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!