Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador-vizsla keverék...

Labrador-vizsla keverék kutyusokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Új kutyust szeretnénk kertes házba, de házőrzőnek is kéne, ezért én nem szeretnék tiszta labradort, mivel az arra nem alkalmas. Talán a vizsla vérvonal miatt alkalmas lenne rá. Véleményeket várok akiknek van, vagy találkoztak már ilyen kutyussal.
2013. aug. 5. 19:34
 1/7 anonim válasza:
Nekem most 4 eves a labrador-vizsla keverek kutyom :) Nagy fekete,es az emberek nagyon felnek tole,o meg mindenkinek leugatja a fejet addig amig nem ismeri :D Ilyeszto :D De viszont akit szeret es ismer annyira kedves,szotfogado,baratsagos..nekem nagyon bevalt minden teren! :) Szererem Ot nagyon! :)
2013. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A miénk is vizsla-labi mix, szintén fekete :D De ő egyáltalán nem agresszív, sőt. Igaz, még két éves sincsen. Ugatni ugat ha a többi eb is rákezd, de ennyi, mindenkivel barátságos és nagyon megadó. Keverék kutyánál nem tudhatod milyen személyiséget fogsz ki, lehet olyan lesz mint a miénk, de lehet hogy olyan mint az első válaszolóé, ki tudja...


Mindenesetre azt azért remélem tudod hogy egy kutya nem jelent akadályt annak, aki tényleg be akar törni. Már ha csak speckó házőrzés miatt keresel kutyát... akkor inkább néz szét a pástorkutyák között, komondor, kuvasz, kaukázusi például jó erre a "célra".

2013. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:

...a vizsla mikor lett házőrző típus? Láttál te már egyáltalán vizslát? Maximum halálra nyalja a betörőt.


A "vizsladorok" egyébként imádnivalóak szoktak lenni, legalábbis még nem találkoztam olyan vizsladorral, aki ne lett volna egy hatalmas, édes, emberimádó, játékos szeretetgombóc :)

2013. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rossz napod volt, hogy az az első hogy kioktatod az embert?

Én is ismerek vizslát rokonoknál, ami ha bemész barátságos, de amúgy ugat. Nem olyan kutya kell ami letépi az emberek kezét ha bejönnek, hanem meggondolják, hogy be merjenek-e menni egy idegen udvarba. Ehhez elég annyi, hogy ugasson. De mivel a labrador ahogy látom ugatni sem nagyon ugat, így erre céloztam a "vizsla vérvonal"nál.

ÉN csak tapasztalatokat kérdeztem. Még az sem biztos, hogy ilyen kutyánk lesz.

Szóval kedves utolsó válaszoló, előbb gondolkodj el, hogy milyen hangvételben írsz valakinek, aki csak véleményt kérdezett.

2013. aug. 6. 17:40
 5/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Mindegyik kutya ugat, ez nincs fajtához kötve (kivéve persze a afrikai basenji kutyát). Főleg akkor ha nincs sétáltatva, lemozgatva, akkor a felgyülemlett energiát így vezeti le... Ez tipikusan jellemző a falusi kerítések mögött örjöngő kutyákra. Illetve (ahogy a miénk is) akkor ugat ha hallja ha a többiek is rákezdenek és a "falkaszellem" miatt ő is becsatlakozik. Persze nem azt akarom ezzel mondani hogy ez jól van így és követendő példa, mert egyáltalán nem! A kutyát meg is taníthatod hogy ugasson az idegenekre ha azt akarod, nem kell ehhez semmi spéci "vérvonalt" keresned :) a pásztorkutyákat azért ajánlottam, mert őket direkt erre tenyésztették ki sok száz évvel ezelőtt, hogy ha betolakodót észlel, akkor azonnal jelezzen. Kuvasz, komondor, kaukázusi, például megfelelne mint ahogy írtam de ha egy _nagyon_ ugatós kutyát szeretnél akkor ajánlom a mudit, pulit, pumit.

2013. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pulink volt, és azt is szeretnék...csak a családban nincs vele mindenki így. Ezért keresgélek mást...
2013. aug. 6. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!