Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komáromi CACIBRA ki jön?...

Komáromi CACIBRA ki jön? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Kiállítók! Komárom CACIB Derbyre jön valaki? Aki igen, hogy szeretne/fog felkészülni? Tanácsokat légyszi. Szeretnénk megnyerni a Derbyt a LEONBERGIK között. Esélyes a kutyusom, de mégis mire figyeljünk? Harsányi Péter(H) bíró úrról tud bárki valamit. Nagyon nagy segítség lenne. Esetleg használvalaki fürdésnélküli sampont, kondícionálót? Köszi előre is :)

2013. aug. 6. 12:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Harsányi Péter volt az első bíró, aki bírálta a kutyám. Alapos, fontos neki a kutya-gazdi összhang, a szép, harmonikus mozgás, amennyire én tapasztaltam. Az a fontos, ahogy fent is írták, hogy NE nyerni menj, mert túlstresszeled, és a kutyád nem fog rá figyelni, szépen mozogni, elvégre ő nem tudja, miért vagy ideges, azt fogja hinni, valami baj van. Ha meg ellenséges lesz a bíróval, vagy fél tőle, mert rá vetíti ki a viselkedésed okát, akkor esélytelenek vagytok. A Világkiállításon a mi fajtánknál (nem ez a bíró) mindig azokat a kutyákat pergette ki leghamarabb a körből, amelyek félénkek voltak és nem figyeltek a gazdájukra, lehettek akármilyen szépek. Büszke vagyok rá, hogy kezdőként így is a kategória második legjobbja lett a kutyám, pedig nagyon izgulós vagyok, de ennyire sikerült uralkodni magamon. Harsányinál meg, életünk első kiállításán osztálygyőztesek lettünk. Szóval nem számít, ha kezdő vagy, de alaposan felkészültél, szép a kutyád és uralkodsz az érzelmeiden.


Úgy állj hozzá lelkileg, hogy csak találkozni akarsz a többi leonbergissel (ha ott a tenyésztőtök, még jobb, legalább segít neked felkészíteni a szőrét), amúgy meg lesz, ami lesz, nem a győzelem a lényeg. Már jóval a kezdés előtt érjetek oda, hogy legyen ideje megszokni a kutyádnak (és neked is) ezt a légkört, sétáljatok a tömegben, kérj meg néhány kutyást, hogy nézze meg a fogát, tapogassa végig, közben dicsérd és kapja a falatkákat, de a bírálatok előtt legyen lehetősége legalább fél órát vagy még többet pihenni, szundítani, mert hamar elfárad ebben a sok ingerben minden kutya, de főleg egy fiatal. Én kiállítás előtti nap már nem adok enni neki, mert így még jobban figyeli a falatkát a kezemben.


Vigyél magaddal egy rossz törülközőt, mert hajlamosak az utolsó pillanatban is belefeküdni valami kipocsolt vízbe, és így gyorsan megszáríthatod, kifésülheted még a ringbelépés előtt. A ringben meg légy nagyon vidám, oldott, mosolyogj a kutyádra, és biztasd, dicsérd sokat! Erőltess nyugalmat magadra, még ha nehéz is, lélegezz lassan, mélyeket, ha úgy érzed, hogy kezdesz lámpalázas lenni. Írtad, hogy segíteni fog valaki a felkészítésben, én is jártam pár ringdresszúra-órára a kutyasuliba, nagyon hasznos. Meg kell találnotok azt a tempót, ahol a legszebben mozog a kutyád, és aztán azt jól begyakorolni.


Sok sikert kívánok :)

2013. aug. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kan vagy szuka a kutyusod?
2013. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Kedves =-es. Nem vagyunk kezdők, csak érdekelne mit gondoltok ti. :) Igazából az a zavaró, hogyha a bíró és a kiállító ismerik egymást mindig tudni ki nyer... :)
2013. aug. 6. 16:13
 14/19 A kérdező kommentje:
Elnézést az előző a 7-esnek ment. Szuka. És egyáltalán nem stresszelek. Nagyon nyugodt ő is és én is. (szerencsére) köszi az alapos leírást. Nem nyerni megyek, hanem szeretném :) mert szép kutyusom van :) eddig az volt a baj hogy a lába kifelé állt, ezért nem lehetett első. :) Köszi a válaszokat.
2013. aug. 6. 16:15
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, az egy gyakori hiba növendék kutyáknál, a mi egyik kutyánknál is volt, Harsányi ki is szúrta :) Zöldkagylóval, sok úsztatással sokat lehet rajta javítani. De gondolom, nagyjából már kinőtte.
2013. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ha szuka, akkor az egyik ellenfeletek a WDS2013 Kölyök BIS győztes szuka lesz.
2013. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom mindenkit ismerünk. A kutyám nagyon szereti a kiállításokat. :) Már nem az első. De amúgy rosszul írtam teljesen. :D a kondicionálóról és a bíróról akartam érdeklődni :D nem sikerült de tényleg már egy párszor voltunk, a zöldkagylót mi is használjuk. Köszi mindent ha lesz eredmény írok. :) nagyon köszönöm a tanácsokat :)
2013. aug. 7. 12:25
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen a Dorka :) szerintem ő lesz a Derby győztes, de ők nem egy korosztály. Ismerem nagyon szép kutya.
2013. aug. 7. 12:26
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, pont arra nem válaszoltam amit kérdeztél. :) Leonbergit nem nagyon szoktunk mindenféle samponnal meg kondicionálóval kozmetikázni a kiállításra. Nyilván van, aki szokta, de nem jellemző. A főnözést meg kifejezetten rossz szemmel nézik. Fürdetés nélküli samponként a száraz samponra gondolsz? Az olyan, mint a hintőpor. Szerintem tisztább nem lesz tőle a kutya (legalábbis nekem nem tűnik fel), de kellemes kamilla illatú lesz utána. Mi néha olyankor használjuk, amikor emberek közé megyünk. A mindennapi kosz általában száradás után kipereg a szőrükből. A bíróról nem tudok nyilatkozni, minket még nem bírált.
2013. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!