Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú kutyát lehet...

Milyen fajtájú kutyát lehet házban tartani?

Figyelt kérdés
Házba akarok egy kutyát csak nem tudom milyen kéne ezekhez a féltételekhez szabva:Kistermetű,rövid szőrű.10 000 ft-nál nem drágább,könnyen tanítható,engedelmes,okos,nem muszáj fajtiszta,gyerekszerető.A ház ahova kellene 56 m2(négyzetméter)2 szoba,étkező,konyha,wc,fürdőszoba.A két szobából csak egybe mehetne be.az jóval kisebb hely neki de félóránként vinném sétálni este pedig lefekvéstől 6 órát számítva mert ennyit alszik este a kutya.
2013. aug. 7. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nézz körűl menhelyeken, nagyon sok kistermetű kölyök kutya van leadva mindenhol.
2013. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi erre még nem is gondoltam
2013. aug. 7. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Sokak ellenvetésére, én egy Golden Retrievert tartok házban. Mármint napközben általában kint van, csak este jön be. De teljesen szobatiszta, szóval igazából csak ettől függ. Nem tudom hova valósi vagy, de én ismerek tárnokon egy menhelyet, ahol a kutyáknál oda van írva, ha szobatiszta, és törődnek a kutyákkal. Ráadásul ugye ingyen van, nem várnak el semmmilyen adományt, de mivel egy alapítvány így minden segítségnek örülnek. Vannak olyan kutyáik akiket kifejezetten benti tartásra adnak.

Na szóval ezt jól teleszórtam felesleges infókkal, de ha a közelben laksz, megadom a honlapcímüket, ha nem akkor biztosan találsz a közeledben is valami menhelyet.

2013. aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

1. ilyen összeget nem fizetünk kutyáért

1 (a) csak abban az esetben ha menhelyről hozunk es ennyit adakozunk a részükre.

2. Egy kutyának nem.kell féloránkent setálnia...pláne ha miutan ehez szoktattad es egyszer nem ugy jon ki a lepes es besz..rik a lakásba... 3-4 alkalom fel -1 oras seták boven elég pláne egy szobacirkálonak...

3. Nekem.nagyon ugy tunik hogy fingod sincs dologrol...elobb olvass utána es járj olyan ismerosodhoz akinek van kutyája es azt jol is neveli!

2013. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát az elég messze van.én az állatbarát alapítvány honlapját nézegetem most az viszont közel van
2013. aug. 7. 13:19
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

egyébként pedig: mopsz,pincsi,westi,foxi,tacsko,bichon,sitzu,csivava(nevezzük kutyaszerű képződménynek), na meg a szaporitók által kedvelt yorki ...

a fent felsoroltak az általánosságban tartott szobakutyák.

Ismet megjegyezném hogy a menhelyen rengeteg kismeretu kutyat adnak le,akik a fontiek keverékei általában. A pár 10ezer forrintos kutyákat olyan emberek árulják,akiknek már az is nagy öröm ha pár 10ezer forint áll a házhoz és ehhez nem kellett egyebet sem csinálniuk csak felcsináltatni a kutyájuk egy hasonlo kinézetűvel. Azert "csak" hasonloval mert ok nem fognak tobb 100 eurot.kifizetni egy fedezo kanért mint a tenyesztők. Neki elég ha mondjuk kb. akkora mint egy igazi, meg ha a szőre szine is megegyezik egy fajtatiszta

kutyáéval...tehát menhely!

2013. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
figyelj ha azt hiszed nem értek semmit a kutyákhoz akkor nagyon tévedsz mert a szobám tele van kutyás könyvekkel és mindegyikben azt írták,hogy fél óránként kell sétáltatni.van rokonom is akinek házban van a kutyája és ő is félóránként viszi sétálni.
2013. aug. 7. 13:28
 8/10 anonim ***** válasza:
10 000 Ft :DDDD
2013. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem udvari kutyáim vannak. De a lányom lakásban tartja az övét. Szerinted amíg dolgozik ki viszi ki félóránként a kutyát? Meg mindazoknál akik dolgoznak, suliznak! Senki napi 3-4 séta elég neki. Max a szobatisztaságra szoktatás alat szokták ajánlani hogy 2-3 óránként tanácsos kivinni.
2013. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Anyósoméknál Bernáthegyi van lakásban, szóval bármekkora kutyát lehet, csak legyen sokat mozgatva :D


Ha ilyen kevés összeget szánsz rá, tényleg menhelyre menj, mert ennyiért még szaporítóknál se fogsz kapni, nemhogy tenyésztőtől... Menhelyen el tudják mondani, hogy mekkora lesz, mennyire aktív stb. És tényleg nem kell félóránként kivinni, ezzel az erővel ahogy visszaértek, már mehetnétek is vissza :D

2013. aug. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!