Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja egy kutya pisilés...

Meddig bírja egy kutya pisilés nélkül?

Figyelt kérdés

A nagy meleg miatt beengedtem a kutyám szobatiszta viszont tegnap egész nap ki sem ment pisilni (résnyire nyitva van neki az ajtó hogy amikor kell ki tudjon menni)este kivitem (éjszaka kint alszik) akkor elég sokat pisilt egyszerre.

(reggel 7kor engedem be mert akkor már kel fel rendessen a nap és este 6fele már árnyék van a kertben akkor kiszoktam vinni)


2013. aug. 7. 13:45
 1/6 A kérdező kommentje:
bár az tény, hogy bent van akkor kevesebbet is iszik mint amikor kint, egyrészt mert hűvösebb van másrészt meg jóformán csak fekszik néha megy pár kört azért
2013. aug. 7. 13:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Köjök kutya 2-4 órát! Az enyém már felnött, és ő kibír 10-12 órát! (Jó dolga lehet a kutyádnak, hogy legalább ebben a nagy melegbben ennyit teszel érte, hogy ne szenvedjen kint a 40 fokba! Más kinthagyja órákra víz, és árnyékos hely nélkül a kutyáját! Nem is értem, ezeknek minek kutya?! Te az eddigiek alapján mint gazdi vagy! :) (Remélem, tudtam segíteni!)
2013. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutyák nem hülyék, ha nagyon kell pisilnie, kimegy.

Ilyenkor nálunk is az van, hogy reggel, és későn este séta, napközben meg 2x visszük le (persze ő sem akar menni) leteszem, pisil, és már rohan is haza.

Na szóval, én nem szeretem, ha egész nap vissza kell tartania, szerintem Te is próbáld meg kivinni, aztán mehet vissza.

2013. aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

már több mint egy éves :)

egyébként ilyen melegbe még árnyékban sem hagynám őt kint mert hiába van pár fokkal hűvösebb az árnyékban a kutyát a szőre is melegíti rendessen (meg sok olyan történetet olvastam, hogy árnyékban volt mégis hőgutát kapott).

Télen a hideg miatt is befogom engedni, ha esik az eső akkor is inkább behozom. (szoktam őt egyébként fürdetni de csak mikor jó idő van télen nem fogom)

Éjszakára is beengedem majd ha olyan az idő, hogy inkább ne legyen kint, de amíg éjszaka jó idő van addig inkább kint legyen mert mozog kicsit legalább, a dolgát is eltudja végezni akármikor ami jobb neki.

2013. aug. 7. 14:00
 5/6 A kérdező kommentje:

3 ma próbálkoztam vele, hogy mikor láttam ivott utánna kicsivel ki is vittem őt többször is de kiment és jött is be a meleg miatt.

Eddig kiment ha kellett neki remélem ha tényleg fog kellenie akkor kimegy úgy ahogy szokott. :)

2013. aug. 7. 14:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont ugyanezen gondolkodtam én is a minap. :)

Van egy felnőtt huskym, aki kinti kutya, de most a melegben egész nap bent van. Reggel fél 7-kor engedem be és este fél 7-kor megy ki. Igaz közben egyszer-kétszer kimegy ha történés van, de figyeltem, hogy ilyenkor nem pisil. Gyakorlatilag este fél 7 után pisil és reggel mielőtt bejön.

2013. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!