Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! A 9 hetes bolognese...

Fontos! A 9 hetes bolognese kiskutyusomat vihetem már sétálni?

Figyelt kérdés
A 2. oltását kapta ma meg(az első kombináltat)!

2013. aug. 7. 14:18
 1/4 Imola Ágnes ***** válasza:
53%
Van aki azt mondja igen. Én nem vinném...még ezt a kevés időt biztonságosabb, ha kivárjátok. Egészség ügyire levihetitek, de azt is óvatosan...ne vegyen fel semmit, ne nyaljon meg semmit.... ne érintkezzen más kutyával, stb. Sok kutyát láttam már vírus miatt elpusztulni... nagyon veszélyesek lehetnek, én biztosan nem kockáztatnék.
2013. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Csak akkor vidd le ha már megkapta az összes oltását.
2013. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy az első írta.Én sem vinném még le.
2013. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ne vidd még!


mi 9 hetesen hoztuk el a kutyánkat(havanese) 2 oltása volt és sem a tenyésztő sem az orvos nem ajánlotta,hogy levigyük sétálni!

a 3. oltást vártuk meg amit 11 hetesen kapott meg, vártunk utána még 3-4 napot és aztán vittük le.A veszettség oltást 13 hetesen kapta meg,de addigra már sétáltattuk bőszen.

Ismeretlen kutyához nem engedtük oda csak azokhoz akiről tudtuk,hogy oltott és féreghajtózva van rendszeresen!


Nem ajánlom,hogy levidd max nagyon elhagyatott helyen ahol nem járkálnak kutyák/macskák.De nem kockáztatnék.A szocializáció szempontjából még 2-3 hét nem oszt nem szorozz! nálunk sem volt probléma a szocializációval mert 11,5 hetesen vittük először utcára!

A korai szocializáció az erősebb fajtájuaknál fontosabb!

Ismerek olyan kutyust aki csak 4,5 hónaposan látta az utcát,mert nagyon beteges volt (menhelyről hozott) és abszolút nem érintkezhetett más kutyákkal és a külvilággal.

De semmi problémája nem volt a kutyákkal jól kijött, a hangosabb járművektől félt ugyan,de hamar leküzdötte ezt a félelmét.Azóta is él és virul.Nagyon barátságos kutyus kicsikkel nagyokkal is egyaránt.Amúgy roti keverék.

2013. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!