Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava gazdik, mit szóltok...

Csivava gazdik, mit szóltok kutyusaitokhoz?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok, és nagyon szeretem a csivavákat!


Lenne pár kérdésem:-kibír suli időben 8 órát egyedül, de utána vele foglalkoznék?

-Egészségügyi gondok?Tényleg nagyon hajlamos epilepsziára?

-mennyire idomítható?

-hűséges?

-vagy úgy egyáltalán milyen vele az élet?

-tényleg nagyon bújós, mert az jó lenne?

-ti honnan hoztátok?

a válaszokat előre is köszönöm!


2013. aug. 7. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

- felnőtt korában minden probléma nélkül kibír 8 órát, kicsiként nem igazán mert bepisil

- Ha jó helyről veszed akkor kapsz hozzá egészségügyi garanciát, és nem lesz epilepsiás a kutyád. Fajtabetegség a patella ficam, mert rengetegen szaporítják a fajtát. A patella ficamos lábat 60-70 ezer ft-ért műtik +utókezelés. Vércukor szintjükkel probléma lehet, bár az függ attól is, hogy milyen nagy a kutya. Nekem az 1kg (2 éves) kutyám napi 5-6x eszik mert máskülönben leesne a vércukra, míg a 2,4kg (3 éves) kutyám napi egyszer kap enni és elég neki.

- nálam az alap parancsokat ismerik pl: ül, fekszik, marad, hozd, hagyd, ugat és kitűnően aportírozik is. Van csivim akivel ősszel szeretnék elkezdeni agilityzni.

- a csivik egy emberhez ragaszkodnak a családból egy embert fogadnak el teljes értékű gazdinak, nagyon hűségesek!

-vannak bújósak és kevésbé bújósak a tenyésztő felé jelezni kell milyen tipust szeretnél.

-a csivik szeretnek mozogni, így a napi minimum 1,5 órát sétálunk a csivikkel, kertes házban vagyünk így a délelőtt folyamán is játszanak kint az udvaron. A szőr ápolásnál van némi különbség, hogy hosszú vagy rövid szőrű csivi (hosszú szőrű csivi szőrét könyebb rendben tartani), nyáron járunk csivavás programokra, kiállításokra. Élvezem, hogy csivi gazdi lehetek :)

2013. aug. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! már majdnem biztos vagyok benne, hogy az lesz!
2013. aug. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!