Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méh csípte meg a kutyám lábujját?

Méh csípte meg a kutyám lábujját?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdett sántítani a kutyám, ma is sántít. Végig tapogattam mindent a lábán, nem jöttem rá egy darabig, mi baja lehet, aztán most este felé vettem észre, hogy az egyik lábujja kb 2x akkorára be van dagadva. És mikor alulról néztem, megláttam, hogy a körme alatt a talp párnából kiáll valami, amit kihúztam és egy fullánk kinézetű dolog volt benne. Ez a dagadás magától is elmúlik? Mert ilyen miatt nem gondolnám, hogy rohanni kell orvoshoz. Érdemes adni calciumot?
2013. aug. 7. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy méhcsípés, akkor már elmúlt volna.

Lehet, hogy tüske volt. Ha igen, akkor napokon belül javulnia kell a lábának. Ha nem, akkor irány az orvos. Lehet még toklász is, de annak van egy bemeneti nyílása.

2013. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Akiteki ***** válasza:
Szerintem toklász volt a lábában. Annak van most szezonja. A fullánk annyira pici, hogy nem vennéd észre, meg a csípéstől a dagadás 1-2 óra alatt lemegy. Kicsit meg kéne nyomkodni, hogy kijöjjön a genny belőle és bekenni betadinnal. Ha még holnap is dagadt, akkor megismételni a műveletet.
2013. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!