Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Whippet vagy olasz agár?

Whippet vagy olasz agár?

Figyelt kérdés

Mennyiben különbözik a jellemük? Milyenek az igényeik, eltérnek-e? Melyik érezné jobban magát lakásban, átlagos aktivitású elhalmozó és nagyon szerető gazdi mellett?


Arra is kíváncsi vagyok, van-e valakinek személyes tapasztalata velük, ill. miben tér el a két fajta szokásokban, viselkedésben, igényekben?

Az alapokkal tisztában vagyok, volt már kutyám, csak most szeretném kiválasztani a két fajta közül, melyik lesz a társam:)



2013. aug. 7. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
A whippet kisebb ugyan, de mind a kettőnek elég nagy a mozgásigénye. Egyiknek sem elég nap 45 perc séta. Személyes tapasztalatot nem tudok adni, ami olyan részletes lenne. Nekem a whippet jobban tetszik. :) Lakásba inkább őt választanám. Szokások szerintem a jellemtől függenek, attól az egy adott kutyától, és attól, hogy te hogyan neveled.
2013. aug. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Akiteki ***** válasza:
100%

Szia!

Mindkettő csak lakásban tartható. A kertben megfagynának.

Még ilyenkor a hőgutában is betakaróznak éjjel.

A whippet pörgősebb, találékonyabb a rosszalkodásban is. A kisolaszra hangosan rászólni sem lehet, mert azt hiszi hogy összeszakadt ég és föld és eljött az armageddon, ha a gazdi haragszik rá. A whippet csak röhög, ha ráordítok mert valami rosszat csinált.

Mindkettő bújós, kedves, idegenekkel is barátságos. A nap nagy részét átalusszák, de ha futni kell, akkor csak a kondenzcsíkot látni utánuk.

Ha napközben egyedül kell hagyni, a kisolasz illedelmesen megvárja, hogy hazajöjjön a gazdi foglalkozni vele. A whippet nem tétlenkedik, azonnal olyan helyekre megy, ahova egyébként tilos és különben is a gazdi nem tudja mi a jó, ezért átrendezi a lakást.

2013. aug. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Szeretném megkérdezni, hogy hol vetted az olasz agaradat? Nagyon köszönöm előre is a válaszodat! Üdv, Kinga
2013. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!