Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar fajták kuvasz, komondor...

Magyar fajták kuvasz, komondor. Ha van a komondor aki parásabb akkor miért van kuvasz is? Miért fehér mindkettő kutya? A komondor miért raszta? A kuvasz meg miért fehér labrador klón?

Figyelt kérdés

A kuvasz egy fehér labrador csak birka bundában, szerintem nem hogy ijesztő hanem egyenesen bizalom gerjesztő.

Genetikailag lehet köze a labradorokhoz?

Messze nem olyan parás a tekintete mint egy ázsiai juhásznak vagy akár egy komondornak akinek még a szeme sem látszik, és nem lehet tudni hogy mit gondol :D

A többi pásztor mint a kau,sarp,káj,kangal komoly tekintetű zord kutyák, ijesztőek, kemények.

Míg a kuvasz szerintem egy labrador, mert inkább aranyos mint ijesztő.

És hogy hogy csak nekünk magyaroknak van raszta kutyájuk mint a puli meg a komi, azt hinném ilyen kutya a rasztáknál élhetne. Egyedi kutyák míg a kuvasz szerintem egy turbózott labrador.



2013. aug. 10. 03:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Te láttál már labradort???
2013. aug. 10. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom unatkoztál éjszaka...



Ennyi erővel akkor a komondor meg egy nagy puli, ergo, nem félelmetes. Nem gondolod, hogy hülyeségeket írsz?

2013. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
a két legcsodálatosabb magyar fajtáról irsz!!! És azért mert nem rohannak hörögve a keritéshez, még nem jelenti azt, hogy cukik. Az igazi kemény kutyák csendben vannak, és a megfelelő pillanatban lépnek.
2013. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megmosolyogtatott amit a kuvaszról írtál. Azért ne próbáld meg simogatni kerítésen keresztül senki kuvaszát, bármilyen cukinak gondolod is. Amúgy igen, "cuki" (bár más kifejezéseket használnék inkább a jó tulajdonságaira) a családjával szemben, ha hozzáértően van nevelve, de egy idegenhez bizony a gazdája jelenlétének hiányában nem éppen "cuki", hidd el, és még véletlenül se tesztelj idegen kuvaszt "cukiságra"! :D
2013. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismereteid a kutyákról szinte egyenlő a 0-val.Neked csak a küllem az alapja a véleményednek.Nem a nézéstől lesz egy kutya sem "kemény". Genetikailag meg igen, van köze labradornak és kuvasznak..... a kutya fajhoz tartoznak.
2013. aug. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én azért ha lehet nem sétálnék be olyan portára engedély nélkül, ahol kuvasz meg komondor van...Az életem többet ér :)
2013. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A őrzési képességét nem vitattam mert tudom milyen jól őriznek, de ahhoz szerintem nem társul megfelelő külső.

Mármint nézz rá egy olyan igazi kau medve fejére, annak elég vissza néznie hogy valakit elrettentsen.


Fehér labrador

[link]


Kuvasz

[link]


Labradornak szögletesebb a feje nagyobb a stopja meg nem rackás a szőre. Eléggé hasonlítanak nem?


Nem azt mondtam hogy cuki hanem hogy sokkal inkább azt a benyomást kelti hogy nem bánt senkit sem.

Ahogy Cesar mondaná más energiát közvetít a szeme mint egy kaué.

Persze figyel meg ugat mindegyik, de nekem nem tűnnek annyira félelmetesnek.

Persze hogy nem megyek oda megsimogatni mert nem is engedne oda a kerítéshez.

Legalább is amik itt falun vannak.

A komondort pont azért tartom parásnak mert nem látom mit kommunikál az arca. Már avval is ijesztő tud lenni hogy kimérten áll és figyel, és nem tudom hogy észre vett egyáltalán vagy hogy azt számolja nekem ugorjon-e.

Van itt nem messze egy akkora nagy állat hogy a medvék azt gondolják róla ha nem medvének születtek volna, komondorok szeretnének lenni.

2013. aug. 10. 13:19
 8/12 Jázi&Csenge ***** válasza:

Napi agyfárasztás

[link]

"A kuvasz egy fehér labrador csak birka bundában" :D:D ezt felírom valahová

2013. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Egyébként meg fehér labrador nincs, csak sárga (a belinkelt képen is sárga labik vannak), barna és fekete. És a kuvasz nem hasonlít a labradorra.

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeritem egy kaunak sincs félelmetes feje, inkább ölelnivaló mackófeje van.

Az, h ő letépné az én fejem, az már más kérdés.

2013. aug. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!