Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám eléggé szaporán...

A kutyám eléggé szaporán veszi a levegőt. Ez mire utalhat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ebben a nagy melegben kezdődött. Az első hőhullám alkalmával is a végére csinálta, és most, a legutóbbi nagy hőség végére is újra elkezdte. Még ma is így veszi a levegőt néha.


A következő történik: szaporán veszi a levegőt, zihál, mintha nagyon sokat futott volna. Majd mintha fel akarna öklendezni valamit. Aztán utána újra zihál. Nem csinálja egész nap. Más tünetet nem tapasztalok. Az elején mintha kicsit kedvetlenebb lett volna (lehet, hogy csak beképzelem, amúgy is kis lustaság), de semmi különös.


Mitől lehet? Állatorvos elintézte azzal, hogy majd elmúlik. Most 12 éves, ha ez számít valamit. Szerintetek?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat.



#kutya #keverék #zihálás #szapora levegővétel
2013. aug. 10. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fiatal már, a hőség valószínűleg megteheli a szivét. Amikor pedig jön a front a dolog fokozódik. Esetleg csinálni kellene egy szív ultrahang vizsgálatot nálla, abból kiderűlne hogy nincs-e valami gond.
2013. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

kistestű? Mert akkor az a köhögés minden bizonnyal légcső szűkület.

Egyébként az enyém is lihegett ma, nem is értem, hiszen ma egyáltalán nem volt meleg :S

2013. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, kistestű, tacskó keverék kutyus. A légcső szűkülettel (már ha arról van szó) gondolom nem lehet mit kezdeni, ugye?
2013. aug. 10. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, azzal nem lehet semmit sem csinálni, de ha eddig nem okozott neki gondot, akkor később sem fog.
2013. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mára a ziháló légzés enyhült, és nem is öklendezik. Se most mást vettem észre rajta. Mintha a hátsó lábaival kicsit nehezen tartaná magát, olyan, mint amikor le van fáradva. Ezt is okozhatta a nagy hőség?


Étvágya van, inni is iszik. Hívtam az állatorvost, holnap reggel megint kijön, megnézni szegényt.

2013. aug. 11. 12:18
 6/9 A kérdező kommentje:

Mostanra a kutyusom szerencsére jobban van, a zihálásnak semmi nyoma, a fáradtságnak sincs (már amennyire, mert említettem, hogy alapból lusta egy kutya), szóval kicsit megnyugodtam. Ezek szerint tényleg a nagy meleg zavarhatta meg szegényt.

Köszönöm szépen a segítségeteket.

2013. aug. 13. 11:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobban van :)
2013. aug. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2013. aug. 13. 12:13
 9/9 anonim válasza:
Szívbetegség.
2014. dec. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!