Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyám elkezdett...

5 hónapos kutyám elkezdett fütyülni a behívásra. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Egy csomószor a füle botját se mozgatja, pedig eddig azért jött, vagy ha nem, rászóltam szigorúbban, és akkor jött. De mit tegyek, ha nem jön? Megfogni nem tudom. Ha elszaladok, az nem izgatja túlzottan. Ignorálás nem hatja meg. Mégis hogy kezeljem? Amúgy engedelmes, tanulékony, rá tudok szólni, lemozgatom, foglalkozok vele.

2013. aug. 11. 20:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és úgy tudom, ilyenkor még nem kamaszodik!
2013. aug. 11. 20:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Van, amelyik ilyen korán kezdi a kamaszodást, főleg a kistestűeknél.

Egy ideig sétáljatok hosszú pórázzal, hogy ne legyen esélye ignorálni téged. Ezt mindig előveheted, ha kezd elkanászodni; ha már rutinos ebben, akkor pár perc pórázon levés után észhez tér, hogy itt most viselkedni kell, különben megint jön a póráz.

És persze falkavezérség ezerrel, egész nap, minden téren, mindenkitől a családban. De a pozitív megerősítést se felejtsd el, a teljesített feladat után mindig jön a dicséret :)

2013. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mennyire hosszú pórázra gondolsz?
2013. aug. 11. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. 10-20 méter. Nem is kell rendes póráznak lennie, elég egy ruhaszárító kötél karabinerrel a végén (csak vigyázz, az nagyon tud égetni, ha végighúzza a kutya a kezedben :D).
2013. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ő még csak egy kölyök, hidd el meghatja ha elfutsz. Az én 6 hónapos kutyám is bepróbálkozik időnként. Leül és néz engem, amikor futok. Aztán amikor már alig lát, akkor csak elindul, rájön hogy nem vicceltem.


Viszont mivel gondolom Te már eljátszottad vele h úgy tettél mintha elfutnál, de mivel nem indult utánad, így feladtad, most tök hülyére vesz. Szerezd vissza a pozíciót.

2013. aug. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Zseni a kutyád ha tud fütyülni! :D
2013. aug. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sokáig gyakoroltuk. :D
2013. aug. 12. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!