Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos kérdés!? (Cavalier...

Fontos kérdés!? (Cavalier spániel társasházban. )

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Tegnap vettünk a párommal egy Cavalier spániel kutyust társasházban. Nem vagyunk már kezdő kutyusosok, de előző esetben kertes házban volt a kutyus. A lényeg az, hogy vettünk neki "kutya wc-t" (vagyis azt amit le kell teríteni neki és arra végzi a dolgát) na és itt a bökkenő. A kutyus nem használja. Nem hogy nem a leterített anyagra nem csinálja, hanem sehová a lakásban. Azt mondta a tenyésztő, hogy eddig kertben nevelkedtek, így hát levittük a belső udvarra a társasháznak. Egyből csurgatott amint fű érte a lábát, szóval kellett neki pisilnie. (nem is értem hogyan tudta visszatartani, hiszen a kölyök kutyusok tudtommal nem tudják "tartogatni") Aztán továbbra is ez a helyzet. Nem pisil csak odakint. Ma ránk szóltak, hogy ne vigyük oda a kutyust (ami érthető is picit, hiszen az nem saját kert) de mivel 2 hónapos, nem kapta meg csak az első oltását (jövőhéten visszük a második oltásra) és addig ugye nem igazán szabad kivinni olyan területre ahol más kutyusok is végzik a dolgukat. De igazából nincsen más választás, hiszen bent egyszerűen nem végzi a dolgát. Amikor kivisszük az utcára leteszem, picit szimatol, pisil és már kapom is fel mert félek, hogy elkap valamit. Rettenetesen ügyelek arra, hogy ne nyaljon meg semmit és ne érintkezzen más kutyusokkal. Persze jövőhéten majd kikérem a doki tanácsát erről, de addig tudtok valami jó megoldást? Semmi gond nem lenne ha odabent pisilne, de nem teszi. Talán azért mivel megszokta eddig a kertben, hogy a fűbe pisil vagy nem tudom. Segítsetek kérlek. Valahogy át kell vészelni azt a kis időt amíg normálisan kivihetem sétálni. Köszönöm annak aki válaszol.
2013. aug. 12. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Örülnöd kéne, más tököl a szobatisztasággal :)


Amúgy a helyedben én vennék pár gyeptáglát vagy pár méter gyepszőnyeget.

2013. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ßoogár válasza:
Szia! Hát ez elég furcsa eset mert előbb utóbb pisilnie kell. De ettől függetlenül lehet venni olyan csepegtetős "szérumot" a fressnapf ban amit a leteríthető kutyapelenkára kell csepegtetni hagyni hogy a kutyus megszimatolja és ettől ingert érez hogy oda pisiljen nállunk bevállt :)
2013. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen lehet kapni fertőtlenítő sprayt ha leteszedd pisilni akkor előbb ezzel fujd be a területet akkor nem kap el semmit. A gyeptégla jó ötlet, de a pelenkát felejtsd el. Őrűlj hogy már szobatiszta, a lányom cavija is ilyen volt. Ez első pillanattól nem volt hajlandó a lakásba pisilni. Azt esetleg kérdezd meg a dokitól hogy van-e a környéketeken valami járvány, ha nincs akkor azalatt a pár perc alatt nem hiszem hogy baj lesz. De azt is jó ha tudod hogy te is be vihetsz a cipődön minden vackot sajnos.
2013. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj olyan helyet kinézni, ahol nem járnak kutyák és tényleg csak annyi időre tedd le, amíg elvégzi a dolgát.

Megkérdezheted a dokit, h van-e parvo a környéken, mennyire kell tőle tartani.

Az én kutyámnak is 1 oltása volt, amikor levittük, nem volt akkoriban parvo járvány felénk. Pisi/kaki és már mentünk is fel :)

Vagy megpróbálhatsz beszélni a szomszédokkal is, h 2 hét türelmet szeretnél kérni.

2013. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább örülj neki. Én a helyedben nem kísérteném a sorsot, hogy rávegyem az otthoni pisilésre, mert a végén még úgy marad. :) Vidd olyan helyre (akár messzebbre egy dobozban), ahol nem járnak más kutyák.
2013. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!