Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök havannese mellé kölyök...

Kölyök havannese mellé kölyök amstaff?!

Figyelt kérdés
Remélem tudtok nekem pár hasznos tanáccsal segíteni: 9 hetesen került hozzám egy szuka havanese, mára már 17 hetes. Szívesen ismerkedik ám rengeteg kutyától még óvakodik. Tegnap szintén gazdagodott a család egy 8 hetes kan Amstaffal akit minőségi tenyészetből hoztunk. Mind a két kutya rendkívül tündéri és inteligens de a havanese tart az új jövevénytől.. A Játékstílusuk rendkívül eltér mivel a staffi harapdálos kergetős beállítottságú :/ szeretnék egy egységes harmóniát de nem akarom hogy a sok leszídástól kényelmetlenül érezze magát a stafford, hiszen csak játszani akar. Remélem tudtok pár mondattal segíteni.

2013. aug. 14. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Uhh... én még egy jó fél évig nem hoztam volna még egy kutyát, pláne nem egy staffot. A havanese fél évesen már nem lenne olyan ijedős, tudná hogy minden kutya másképp játszik, szóval tudná kezelni a kicsit durvább kölyköt is, de ez így nagyon nem jó. Lehet, hogy a havanese-be beleég, hogy otthon mindig félni kell, ha a másik kutyus a közelében van, gondolhatod milyen stresszes.A staff is frusztrált lehet, hiszen a testvéreivel még tudott játszani, és itt is van társa, de ő már nem akar, szóval elég szerencsétlen szitu...

Én azt csinálnám, hogy napi több órát játszanék a staffival addig, ameddig nincs meg az összes oltása. Aztán irány a futtató, hadd játsszon napi több órát a saját súlycsoportjával:) A kis havanessel ugyanezt, csak az ő stílusában. A lényeg, hogy mindkét kutya úgy tudjon "szórakozni", amilyen stílusúak, és ne otthon éljék ki egymáson.

2013. aug. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt ügyesen elszúrtátok, jó nehéz dolgotok lesz. Egy alapjában véve könnyen kezelhető kölyök mellé beszereztetek egy igen határozott és erős nevelést igénylő kölyköt...

Ez úgymond íratlan szabály, hogy 2 kölyök kutyát ne tartsunk egyszerre, kivéve ha kb olyan ügyesek vagyunk, mint Cesar Millan. :D


Amint lehet, ivartalanítani kéne őket első körben, mert különben ebből később elég sok gondotok lesz.

Vigyétek el a kutyákat egyszerre, együtt egy nagy sétára (közted és a kutyák között is erősödik ezzel a kapcsolat), mert így szokják egymást, valamint lefáradnak. Már pedig ha fáradtak, otthon egyik sem fogja piszkálni a másikat.

Nem tudom van-e a kutyáknak otthon fonott csontjuk, amit rághatnak. Ha nincs, akkor szerezzetek be mind a kettőnek, mert jó lenne ha nem a cipőtök és egyéb dolgaitok bánnák majd a dolgot. Amikor a kutya valami olyat rág, amit nem kéne, akkor rá kell szólni és oda adni a fonott csontot, hogy azt rágja. (be is lehet kenni valami illatos anyaggal, amit finomnak tartanak)

Azért általában a kutyák alapból az ilyen fonott dolgokat szokták rágni, és sokszor eszükbe sem jut így a gazdik kezét, lábát, holmiját rágókázni.

2013. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jól tettétek ezt!

A havanese egy törékeny könnyen kezelhető kutyafajta míg a staffi egy erős határozott egyéniség ez esetben az ellentétek nem vonzzák egymást.

Sok dolgotok lesz,mert a staffik alapból erősebben játszanak,mert ilyen a természetük.

Valóban várni kellett volna még a 2. kutyával.Amúgy meg tényleg köztudott,hogy 2 kölyök kutyát nem tartunk együtt max ha a testvérek.

Elkezdenek kamaszodni és olyan problémák lesznek,hogy azt te most nem tudod elképzelni.

Ha mind2 kutyának megvannak az oltásai javaslom vigyétek őket kutyaoviba majd kutyasuliba legalább az alapengedelmesség meglegyen mellesleg tudnak tanácsot is adni.Felelőtlenség volt 2 kölyök 2 ellentétű egyéniségű kutyát választani!

Foglalkozz sokat a staffival és ha látod,hogy a havanese-el durvábban játszik akkor tiltsd le róla!

Amúgy nem is csoda,hogy a havanese fél tőle,hiszen kisebb és törékenyebb, a staffi meg erősebb és nagyobb is nála hiába csak 8 hetes.

Viszont a staffinak meg elkell fogadnia,hogy a társával óvatosan kell bánni.

Ha nem staffi lenne akkor egyszerűbb lenne a dolog,de így...


Én csak azt tudom ajánlani,hogy amint megkapták az oltásokat mármint a staffi,gondolom a havanese-nek mind megvan.Vigyétek kutyaoviba őket,ott mind2 kutyus megtanul bánni a fajtársaival.

2013. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki gondolatat. Szerintem fajtol elteroen minden kutya kovetkezetes gondozast igenyel, aminek probalunk is eleget tenni :) a helyzet napról napra javul, neha mar a havannese is benne van a jatekban persze ha latom, hogy kellemetlen barmelyiknek is azonnal kozbelepek, de egynlore meg nem hagyom oket egyedul! Szerencsere van egy nagyon jo kutyakikepzo baratom akihez a 3 oltas utan viszem is egybol oket. A szuka kutyust valoszinuleg ivartalanotani fogjuk viszont a staffi kiallitasi celokra lett elhozva ezert nala felek az ivartalanitastol.
2013. aug. 14. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!