Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés
6-tól 2-ig dolgozok, és utána ráérnék vele foglalkozni nem tudom milyen fajtát vegyek, de délutánonként jó lenne elmenni vele futni, tanítani, stb.... szívem szerint pitbullt vennék, vagy staffordot, de nekik több idő kell egy délutáni 3-4 óránál.. amúgy 21 éves 180 cm magas, és 84 kg vagyok. szerintetek a németjuhász jó választás lenne? hely az lenne neki bővel szabadon futkározhatna jó nagy portánk van kerítéssel szóval biztos nem tartanám láncra verve. egyedül élek.. úgy érzem kellene egy társ. mit ajánlanátok? milyen kutya lenne jó nekem? csendes visszahúzódó is vagyok, de imádok edzeni, sokat edzek, ezért is gondoltam pitbullra vagy staffira mert ők a legjobb atléták. örökmozgók. de azért egy pitbull, kezdésnek talán sok lenne és arról lemondok. szerintetek?

2013. júl. 23. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Szerintem Amstaff-ot vegyél :)


Jó ház örző, szereti a gazdáját!

Mindent megadna érted ( tapasztalatból beszélek )

2013. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
szerintem a németjuhász jó lenne neked könnyen tanul "örökmozgó" hűséges. jó társad lenne :)
2013. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Ha nyugott és szofogadó kutyàt keresel ami hűséges ès nem szökik el pl. Futásnál akkor a Golden retriever-t ajànlom :)
2013. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 sippara ***** válasza:
Az alapján amit leírtál, nyugodtan vállalj be egy staffot, ha viszed oviba, suliba, és mellette rá tudod szánni az itt leírt időt és energiát, nem lesz gond. Házat őrizni mondjuk ziher, hogy nem fog, de ahogy látom, nem is arra kéne.
2013. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Staffit választanám én is, egyébként a pitbullal sem lenne valószínűleg semmi gond, mert alapvetően kedves kutyák és imádják a gazdit.

Német juhászokkal viszont eddig nekem csak rossz tapasztalataim voltak, egyik sem az enyém volt de mindegyik felugrált rám, összekarmolt, a kutyámra támadt... Őket tényleg le kell kötni, ameddig nem vagy otthon, lehet szétszedné a házat.

Német juhászokkal ellentétben egyik staffi sem volt ennyire ugra-bugra, vagy agresszív, akikkel találkoztam, illetve ismerősöknél is nyugodtak, kezelhetőek a kutyák.

2013. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

első. véletlenül nem te vagy az akinek az egy év körülöi staffija (antiszoc módon) retteg a kinti világtól és minden féle rehabilitációra szoruló baja van?


elmondom hogyan lehet meg álmaid kutyája ha tényleg azt szeretnéd. viszont ezért tenned kell! ha teszel azért hogy ilyen kutyád lehessen akkor lehet.


FELESKÜDSZ HOGY BÁRMI ÁRON DE JÓ PÉLDAMUTATÓ KUTYÁT FARAGSZ BELŐLE!


- kutyaovi, kutyasuli, minden létező vizsga letétele! (és ezzel máris eljutottunk az anyagi vonzatához is a dolognak)

tükör, alfa, cerberos. mezei kutyasulik buta módszerei abszolút nem hatásosak ennek a fajtának. mindenképpen fontos az olyan kutyasuli ahol egyben a kutya gazdi kapcsolatra is különös hangsúlyt fektetnek. (őszinte leszek, elfogultságra hivatkozva leginkább cerberost ajánlanék, mert ők foglalkoznak bull típusú kutyák mentéseivel is tehát különös gyakorlatuk van a dologban.


- csak és kizárólag TENYÉSZTŐTŐL vegyed a kutyát! (szintén anyagiak is) én áldom az eget hogy egy megfelelő idegrendszerű pitem van. nem játék és nem is vicces egy félős, ideges, esetleg agresszív gyenge idegrendszerű kutya.


- mindenképpen sportolj vele a fajtájának megfelelően. pl. én nem tudom hogy te mennyire sprintelsz de egy pit vagy egy amstaff vigyorogva elkocog melletted. súlyhúzás: folyamatosan így edzve a kutyát egyben le is fárasztod megfelelően. ne feledd hogy terhelhető fajta! tehát -most csak mondok valamit- lehet hogy tegnap elfáradt két kiló huzásától de hamar meg se kottyan neki. ha van rá lehetőséged mindenképpen szoktasd vízhez, úszáshoz. nyáron szuperjó lehetőség az is.


-mindenképpen szocializáld. igaz a kutyasuliban ez benne van de mindezek letudása után (de alatta is) is rendszeresen vigyed olyan környezetbe ahol emberekkel kutyákkal találkozhat. mi pl. sokat járunk partra vele, meg étterembe. rendszeresen találkozik, emberekkel, gyerekekkel, más kutyákkal is.


- ismerkedj meg a fajtával gyakorlatban is. a legjobb az lenne ha pl. bull típusú kutyák mentésével foglalkozó szervezetekhez mennél el minél többet besegíteni. így alkalmad nyílik megismerni a kutya rosszabbik oldalát is vész esetben, illetve tudatosítani magadban hogy miért is szeretnél egy megfelelően szocializált és nevelt ilyen típusú kutyát.


- sem pénzt sem időt, sem kitartást -vegyél példát a kutyádról :)- nem kímélve maximálisan megfelelő kutyát kell faragnod belőle. ha valami nem megy (pl. kutyákkal való kapcsolata), szakszerű segítséget igénybe véve igenis dolgozz azon hogy jobb legyen.


- a méreteid nem számítanak egy ilyen kutya esetében. jól vésd az eszedbe hogy ezeket a kutyákat TÖBBET ÉSSZEL MINT ERŐVEL elmélet alapján kell nevelni! én nő vagyok, 160 centi, 47 kilós. gondolhatod hogy a szellemi tudásommal tartok kézben -szerencsére- igen jól, egy domináns pitet.


őszinte leszek. a minőségi kaját nem sorolom kötelező dolgok közé. a saját belátásodra bízom, de tény hogy az egészsége miatt mindenképpen az lenne a jó ha ezt tudnád biztosítani. nem utolsó sorban sokkal szebbek tónusosabbak az izmai a megfelelő tápláléktól. illetve sportolás miatt sem mindegy hogy minőségi étrenden van e tartva a kutya.


mindenképpen szükséges a napi háromszori rendszer. tehát reggel meló előtt jó kis edzés (nyilván nem a kölyökkel, vele csak "lájtos"abban) d.u. séta, (melegben ha van rá lehetőséged úsztatni) illetve este szintén edzés. agymunkával sem árt kombinálni. persze ugyanakkor függ a kutya energiaszintjétől is a dolog. de azt te ugyis kitapasztalod.


szóval ennyi. ha mindezt tudod biztosítani illetve előtte szerezel némi gyakorlati tapasztalatot fajtamentéseknél akkor nyugodtan lehet ilyen kutyád. ellenkező esetben meg majd a többiek ajánlanak mást.

2013. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5ös. pites gazdiként örülök hogy csak jó tapasztalatod van az ilyen kutyákról, de ne feledd, ahogyan nem úgy születnek hogy mindenre agresszívak legyenek, úgy nem is úgy születnek hogy mindenfajta munka nélkül példamutató kutyák legyenek. mindenképpen időt (és pénzt) nem sajnálva nevelni kell ezeket a kutyákat. természetesen sok múlik a jellemén és az energiaszintjén is, de alapvetően erős kutyák ezek.
2013. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Hovarju ***** válasza:

Az előző hozzászólóval egyet értek. Annyit tennék még hozzá, hogy szerintem a legtöbb mozgásigényes kutyának szüksége van fajtától függetlenül a fent leírt dolgokra.


De szerintem egy német, vagy belga juhász is remek választás lehet, esetleg egy gordon szetter is.

2013. júl. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

6-os válaszoló:


Nem én vagyok az, az én staffim 3 éves :)

de semmi baj :)

2013. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
94%

MUDİ! magyar fajtakra nincs ebado se


Könnyen tanuló, intelligens állat(...)Szolgálatkész, munkabíró és igénytelen kutyára volt szükség, a mudi pedig tökéletesen megfelel ezeknek a követelményeknek. Ezenkívül hosszú életű, intelligens, tanulékony, akinek a gazdája az istene, és egyetlen szempillantásból ért.


A „dog dancing” és „agility” sport rajongói is felfedezték mozgékonysága, értelmessége és könnyen képezhetősége okán. Kitartásuk, kitűnő szimatuk miatt a katasztrófakutyák között is feltűnt néhány példányuk.


Az sem fog csalódni, aki városi kutyának szeretné: nagyfokú alkalmazkodó képessége, kis termete a lakásban tartást is lehetővé teszi. Ha naponta gondoskodunk arról, hogy mozogjon, lerohanja fölös energiáit, tulajdonképpen nagyon könnyű együtt élni vele.

2013. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!