Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet Mo. -n is DNS tesztet...

Lehet Mo. -n is DNS tesztet csináltatni, egy keverék kutya származásának tisztázására?

Figyelt kérdés
?
2009. okt. 27. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem is hallottam. Írnál róla kicsit bővebben légy szíves? :)
2009. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
próbálom kideríteni milyen keverék lehet a kutyám, megöl a kiváncsiság. Erről keresgetek sokat, és így találtam, hogy pl. az usában, vagy a németeknél lehet csinálni ilyen tesztet, ami megállapítja milyen fajta a kutya.
2009. okt. 27. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ez tök jó, ma is okosabb lettem. :) Sajnos én nem hallottam róla egyáltalán, sajnálom, hogy nem tudok segíteni. De, ha lehet biztos aranyáron mérik, mert embereknél is drága dns vizsgálat. :(
2009. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem ez hülyeség, ilyen biztos, hogy nem létezik. Minden egyednek eltér a DNS-e fajtától függetlenül, fajtán belül semmi egyezés nincs, emberben sem tudják megállapítani DNS-ből, hogy az európai vagy afrikai. Azt meg tudják állapítani, hogy két kutya rokonságban van-e egymással, de hogy milyen fajta van benne, ez lehetetlen.
2009. okt. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a fajtatisztáknál lehet csinálni, hogyha kifut az időből amíg ki lehet adni a törzskönyvét. És azt is tudom, hogy k*va drága. Szerintem ennyit nem ér meg...
2009. okt. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

tényleg van ilyen, higgyétek már el:) 170 ojró németben pl.(majd ha gazdag leszek...) Gondoltam rákérdezek azért, hátha itt is lehet vhogy olcsón, vagy ilyesmi.

[link]

[link]

[link]

csak néhány, hogy elhiggyétek:)

2009. okt. 28. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is olvastam erről, de azt írták, hogy nem megbízható. Van az adatbázisban egy csomó fajta, amik elég gyakoriak, abból választanak. De mi van akkor, ha a te kutyád mondjuk pumi-mudi keverék? Ilyen kutyák biztos nincsenek az amerikai és német adatbázisokban, mivel elég ritka fajták, még Magyarországon is. Meg más okból sem megbízható, majd előkeresem a cikket. Magyarországon biztos nem csinálnak.
2009. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik ismerősöm csináltatott humán DNS tesztet, már nem emlékszem milyen okból, mire, de arra igen, hogy Angliába kellett elküldenie!

Magyarországon a DNS vizsgálatok (az apasági vizsgálatot leszámítva) nem igen elérhetőek az egyszerű emberek számára, csak kutatásokhoz használják.

Egyrészt igaza van az egyik hozzászólónak, kötve hinném, hogy angol, német, amerikai adatbázisokban szerepel pl. a puli vagy az erdélyi kopó.

A másik meg az, hogy kapsz eredményül 2-3 szót (a fajtákét), ami talán nem is igaz, mindezt több százezer forintért.

Szerintem felesleges megcsináltatni (ha találsz hozzá egyáltalán utat...)

Inkább küldj egy képet róla, hadd tippeljünk ;)!

2009. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!