Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kutyában chip...

Hogyan lehet kutyában chip regisztrálás nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy kutyám, el is vittem tavaly, mert kötelező. Az állatorvos megcsinálta, kifizettem, és kész.

De egyre többet olvasom itt, hogy "lehet azonosítani, már ha regisztrálva volt a chip". Van olyan állatorvos, aki csak beülteti a chipet, de nem regisztrálja? Hogyan van ez?



2013. aug. 14. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Még eleinte igen sok orvos nem törődött a regisztrálással. Persze, ez nem azt jelenti, hogy ne fordulna elő olyan orvos ma is, aki nem törődik vele. A gazdának kell odafigyelni, hogy be van-e regisztrálva a kutyája .
2013. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, lusták beregisztrálni. Nekem is kb 5x kellett szólnom, mire 3 hónap után megcsinálta.
2013. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ide beírod a chip számot ha regisztrálva van kiadja!

2013. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, az enyém rögtön lett is regisztrálva, még akkor megnéztem.

Ezért nem értem, hogy más orvosnál hogy működik, hogy a chipet beadja, pénzt elrakja, de nem regisztrál?

2013. aug. 14. 14:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak állatorvosok, akik nem regisztrálják be sajnos. De sokszor azok a ludasak ebben, akik 1000-2000 Ft-ért csinálják az egész chipezést. Olcsó húsnak... Persze sajnos előfordul az ellenkezője is.


A másik oldal, amiről mindenki elfeledkezik viszont:

- az állatvédő szervezetek, szaporítók, akik bechipezik saját maguk a kutyát, állatorvos nélkül, mert valahogy szereznek chipet; ráadásul sokszor ipari chip-pel, amit a gépek le sem olvasnak... na ezek aztán biztos nem lesznek regisztrálva


Illetve arról se feledkezzünk meg, hogy sokszor a kutyatulajdonos nem valós adatokat ad meg. Vagy csak egyszerűen megváltozik a telefonszáma, hiszen egyesek évente, félévente cserélgetik. Ilyenkor pedig megint csak hiába van regisztrálva az eb, ha elérhetetlen a tulajdonos.

2013. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Chekkolada válasza:
0%

A kutyát a mostani szabályok szerint először be kell jelentened az eltartó lakcímére a polgásmesteri hivatal közterületi ügyekkel foglalkozó irodájában. Ha ott felvették az adatokat(név, lakcím, fajta, kinézet...stb), utána kapsz egy nyomtatványt, amin a kutya nyilvántartási száma szerepelni fog, amit az azonosító chipet beültető állatorvosnak oda kell adni. Ezután az állatorvos még kitölt pár regisztrációs űrlapot, feljegyzi a kutya közterületi nyilvántartási számát, hozzácsatolja a chip adataihoz, amit ő maga majd visszaküld a hivatal felé, hogy ehhez a vonalkódú chiphez ennek és ennek a kutyának a nyilvántartási száma csatolódik. Továbbá a chip vonalkódja az oltási könyvhöz is hozzá lesz csatolva.


Ezek után kész a dolog. Ha egy kutyának nincs nyom a chipjéről, de bizonyítottan benne van, le kell olvasni a sorozatszámot, csatolni kell a kutya adataihoz és be kell jelenteni az állatorvoson keresztül, de attól függetlenül hogy az orvosnál bejelented a köztereseknél is be kell. A közteresek konkrétan semmit nem tudnak a kutyákról, csak azt maximum, hogy hány beültetett darab van a régióban ha nem vették fel ők is az adatokat.

Megeshet hogy nem regisztrálja, de annak nem tudom mennyi értelme van lényegében, szóval ezt kell csinálni.

2013. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 14:35

Nálunk semmi közterületes nincs az önkoriban. Az utcán a közteres maximum csak annyit tud megnézni, van-e chip a kutyában. Az adataihoz nem fér hozzá. Egyedül az állatorvosok férnek az adatokhoz.

2013. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
14:35-ös! Nicns ilyen szabály, nem kéne bekamuzni a népet!
2013. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy az orvos beletette a chipet, de regisztrálni nem regisztrálta. Mi is kifizettük mindkét kutyánk regisztrációját, mégsem regisztrálta. Majd mikor ezt megtudtuk, egy másik orvos, szintén pénzért reggelte.


Szóval igen, sajnos nagyon sok olyan állatorvos van, aki nem regisztrálja és nagyon sok olyan gazdi, aki nem ellenőrzi, ergo sokszor ki se derül, csak amikor már a kutya eltűnt. Faluhelyeken meg pláne nem érdekel senkit.

2013. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát szomorú, hogy hoztak egy törvényt, köteleztek mindenkit kiadásra, és teljesen feleslegesen (ha nem regisztrálták).
2013. aug. 14. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!