Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kutyában chip...

Hogyan lehet kutyában chip regisztrálás nélkül?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy kutyám, el is vittem tavaly, mert kötelező. Az állatorvos megcsinálta, kifizettem, és kész.

De egyre többet olvasom itt, hogy "lehet azonosítani, már ha regisztrálva volt a chip". Van olyan állatorvos, aki csak beülteti a chipet, de nem regisztrálja? Hogyan van ez?



2013. aug. 14. 14:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a városban az önkormányzat ingyen végezte a chip beültetést, de csak a helyi adatbázisban volt "nyilvántartva", vagyis ha a kutya a városhatáron kívül elveszett, akkor annyi az akciónak. A gazdák nagy része nem is tudja, hogy ezzel még nincs vége a bulinak, mert nincs beregizve. Szóval igen, van ilyen, sajnos.
2013. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Chekkolada válasza:
25%

Bekamuzni a népet... Nos utánajárhatsz nyugodtan, semmi akadálya nem lenne. Én utánajártam a kutyáimnál, ez volt a helyes eljárás idén tavasszal körülbelül márciusban. Besétáltam a városi polgármesteri hivatalba a közterületesekhez, ezután kaptam egy papírt ahol felvették az adatokat, azt le is fénymásolták, iktatták a számítógépbe is, majd kijött az állatorvos telefonhívás alapján, elkérte a hivatalból kapott papírt, benyomta a chipet, elrakta a papírt, átadta az oltási könyveket az oltás után, elmondta hogy ő visszaküldi a kész papírt a hivatalba.

Annyit kért tőlem a közterületes ügyintéző, ha megvagyok az állatorvossal, legyek szíves személyesen megjelenni az oltási könyvekkel ha készen vagyok, függetlenül attól hogy az állatorvos is visszaküldi az adatokat.


Attól hogy valamit te nem tettél meg mert tulajdonképpen nem is érdekel, nem kell azt mondani hogy egy eljárás nem létezik. Persze ha nem fontos ez a chip téma akkor meg tök fölösleges róla beszélni is... Bárki megteheti hogy szarik rá. A koncepció nálunk az, hogy a városunkban a tervezetek szerint ellenőrizhetik a kutyákat a parkokban, ezért megkértek mindenkit levélben, hogy jöjjön be és jelentse be a kutyáját. Mi se a móka kedvéért rakattunk beléjük ezt a gusztustalan undormányt...

2013. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Amit leírsz még nem általános szokás az országban. Vannak már faluk, városok, ahol az önkori már ellenőrizte, regisztrálta a kutyákat. De pl én Pest egyik kerületében lakom és ott még az állattartási szabályozás is évekkel ezelőtti .Nálunk még a közteresek sem járnak, mert a polgármester kiebrudalta őket.
2013. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
elég gáz lenne, ha én nem tudnék róla...mivel állatvédelmi joggal foglalkozom nap mint nap...
2013. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
igaza van mind a kettőnek. kell regisztrálni az állatorvosnak és az önkormányzat is begyűjti az adatokat. lehet, hogy van olyan önkori aki nem teszi meg, de a jegyzőnek kötelező, ez a törvény része.
2013. aug. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!