Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik igazán hülye kutya,...

Létezik igazán hülye kutya, akár betegségből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam a minap, hogy annyi "emberi" betegségük lehet a kutyáknak, epilepszia, csontritkulás, stb.

Létezik az, hogy egy kutya szellemi fogyatékos legyen?

Vagy csak szimplán hülye?

Az emberek között is van értelmes, meg menthetetlen idióta is, és végtére is az ember is csak egy a sok állatfaj közül.

Előfordulhat olyan eset, hogy a legjobb tanítás ellenére sem lehet a kutyát nevelni, mert eleve hülye, vagy esetleg mentálisan beteg?


2013. aug. 15. 09:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagy akár macska, vagy ló, vagy bármilyen állat.

Azért a kutyák kategóriájába írtam ki a kérdést, mert a kutyáktól indult el az egész filózásom.

2013. aug. 15. 09:22
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
betegségek okozhatnak sulyos viselkedésproblémát, agressziót kutyánál. De mivel a kutya egy érdekállat, ezért ha mással nem is, étellel általában motiválhatók. Nincs az a kutya, aki nem "dolgozna" kajáért, ha már nem evett 4 napja.
2013. aug. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
és mégegy. szerintem szellemi fogyatékos kutya nem létezik, én még lovaknál, és macskáknál sem hallottam ilyenről. A mentális betegség az idegrendszernek tudható be, ez igen gyakori, általában az össze-vissza szaporitott, és nagyon szoros vonaltenyésztés következményeként.
2013. aug. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen viselkedésproblémára gondolok, hanem értelmi szintre. Ha vannak síkhülye emberek, akkor vannak síkhülye állatok is, nem?

Egyszer pl. volt egy cicám, makkegészséges volt, állatorvos látta többször is, ki lett vizsgálva alaposan. Mégis úgy viselkedett, mint aki totál meghibbant. Játék közben szándékosan! (de tényleg, 100%) erőből fejjel nekifutott a szekrénynek, hogy utána elszédülve kóválygott egy pár percig; ültő helyéből leesett a szilvafáról, még csak el sem bóbiskolt, teljesen éber volt, csak úgy leborult; miközben anyám mosogatott, fogta magát, felugrott a pultra, és szépen beleült az egyébként forró mosogatóvízbe; stb...

2013. aug. 15. 09:32
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze imádtam azt a cicát, na de mégis... Rengetegszer vittük több orvoshoz is, mind egészségesnek nyilvánította.

Szegényt az autó ütötte el, mert az is szokása volt, hogy az amúgy forgalmas környéken, ahol laktunk, fogta magát, és kifeküdt az úttest közepére, hogy ő ott fog aludni. A környékbeliek megszokták, kerülgették, mi meg sűrűn kértük az elnézést miatta. Aztán egyszer egy éjjel olyan járt arra nagy sebességgel, aki nem tudta... :(

2013. aug. 15. 09:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismerek egy kutyust,egy totálisan agyonszaporított német juhászt.Autista a kutya és a világon létező minden baja van.Alig tud menni,annyira rogyasztott hátsója lett.Totál diszpláziás,ami a gyógyszerek miatt legalább fájdalmat nem okoz neki...


Menhelyen van,mert persze így az ostoba "tenyésztőnek" nem kellett...és kivágta,mint macskát sz...ni..


Amúgy egy áldott jó kutya,hihetetlenül kedves,barátságos,szófogadó...már amennyit ért a világból.A szívem szakad meg érteni,de sajnos magamhoz venni nem tudom.Csak gratulálni az emberi ostobaságnak.Ismét.

2013. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az alacsony értelmi szint mind az idegrendszeri gondoknak tudható be sajnos:(
2013. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Érdekes... És akkor nem lehet, hogy az ember csököttebb példányainak gyenge értelmi képességei is ide vezethetők vissza?

Pl. ha csak a "beltenyészetet" nézzük. Ugyebár az embernél tiltott is rokonnal szaporodni, pont ezért. Nem lehetséges, hogy a hülyébb embereknek is valami idegrendszeri bajuk van?

Most itt nem a konkrét, orvosilag igazolt szellemi fogyatékos betegeket értem, hanem a szimpla idiótákat - mert valljuk be, van belőlük bőven.

2013. aug. 15. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:
a vonaltenyésztés nem feltétlen rossz dolog, csak tudni kell mikor abbahagyni. Viszont a nagyon szoros rokontenyésztésnek (pl. alomtestvérek, apa-lánya, anya -fia) lehetnek igen sulyos következményei. Ami nem feltétlenül az ebből születendő alomban jön ki, hanem mondjuk 2 generáció múlva. Az "idiótizmus" oka mindig az agyban keresendő, és minden ilyen az idegrendszerrel van összefüggésben.
2013. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!