Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mitől lehet, ilyenkor mik...

Ez mitől lehet, ilyenkor mik a teendők?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos rottim (nem első kutya) és eddig semmi baj nem volt ha séta közben elengedtem hogy futkozzon( persze nem a városba) de most pár napja ha elengedem teljesen emgbolondul elkezd ugrálni rám ahrapdálni és morogni ilyenkor ha visszarakom a pórázt mintha 1 másik kutya lenne telejsen nyugodt és sétál tovább, de amint emgint elveszem lépünk 2 és megint elöjön ez, ilyet még 1 kutyámnál se tapasztaltam. ha valaki ilyen cipőbe jár/járt tudna segíteni mit tegyek?

2013. aug. 15. 10:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdenek igazán kinyílni, lehet, hogy ez a "gond".
2013. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kamaszodik,most feszegeti a határokat.Legyél vele szigorúbb!
2013. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de egyszerűen póráz nélkül " kezelhetetlen" és így nemtudom kellő képpen lefárasztani, napi 2x 1-1,5 órát sétálok vele meg ahogy az időm engedi kint játszok vele vagy ha dolgom van azt megprobálom a kertben, hogy mellettem legyen, de nem nagyon szokott elfáradni. Lheet most pár hétig csak pórázon viszem hátha javít valamit a dolgon.
2013. aug. 15. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Nem fog javítani a dolgon, mivel pórázon nincs vele probléma.

El kell engedned, és le kell játszani ezt a meccset, még most az elején. Mert aztán már nem biztos hogy képes leszel megállítani, ha rádtámad. Engedd el, és ha támadólag lép fel, domináld le.

Kiálts rá, ha ez nem használ, grabancnál fogva le is nyomhatod, a lényeg, hogy megadja magát.

2013. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
igen ezeket probálgatom kisebb nagyobb sikerrel, de ha valóban a " kamaszodásnak" tudható be. Bár amikora földre nyomom és leszorítom elég sokáig küzd, mindjárt ki is megyek és ebéd elött kicsit "gyakorlom" ezt. köszi szépen minden eddigi válaszolónak.
2013. aug. 15. 11:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Nem kéne rögtön arra asszociálni, hogy majd később megtámad... ha egy labrador csinálná ezt a kérdezővel, senki nem írni ilyesmit... Szóval. Csak azért mert rotti, még nem kell rémeket látni és legyőzni a kutyát. Társként kell kezelni, nem alattvalóként, aki minden parancsunkra ugrál, mert nem fog, hanem együttműködik. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogad el vezetőnek, csak azt, hogy nem feltétlenül kell legyőzéssel megszerezni az irányítást.
2013. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Más javaslatod van esetleg?
2013. aug. 15. 11:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád számára a leírt jelenség játék. Amikor ugrálni kezd rád, dobjál neki el valamit. Gondolom szoktál dobálni neki. A futással levezetheti az energiáját.Az ugrálást, morgást pedig állítsd le, ahogy azt kölyköknél szokták ajánlani.
2013. aug. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ez a viselkedés játékra hívás.Amikor elengeded a pórázról,akkor van igazából lehetősége ,hogy lemozgassa magát,ez pedig egy kölyöknél mindig a játék.Próbáld más kutyák között elengedni,mert akkor biztosan nem nálad kezdeményez,hanem a fajtársaknál.A leszorításnak nem látom értelmét,sokkal jobb tekintélynövelő módszerek vannak már.
2013. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én boxerem is csinálta ezt, kicsit gyömiszköltem birkóztunk majd jött a labdázás, bot dobálás. Próbáld elterelni a figyelmét, és ha lehet vidd minnél többször kutyák közé.
2013. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!