Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.2 hét múlva elhozunk egy...

Kb.2 hét múlva elhozunk egy kiskutyát,10 hetes lesz. Mik ilyenkor a teendők?

Figyelt kérdés

pl. autóval hoznánk haza, utazhat-e a hátsó ülésen az ölemben? mikor vigyem el az állatorvoshoz? stb.

illik-e vinni valamit a volt gazdinak? (ajándékba kapjuk a kutyust) tapasztalatokat várnék. köszönöm


2012. márc. 1. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Miért ne utazhatna az öledben? Mit gondolsz, mi baja lesz tőle?

Állatorvoshoz érdemes azonnal elvinni - ha sosem volt még oltva, akkor pedig egyenesen kötelező.

A volt gazdinak meg én maximum egy szórólapot vinnék az ivartalanítás fontosságáról...

2012. márc. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a gazdi tenyésztő, és csak azért adja oda, mert pl: hibás, esetleg egy doboz bonbont.

Ha szaporító és fajtatiszta, örüljön neki, hogy elviszed.

Ha keverék, és úgy adja oda, hogy beoltatva, stb... akkor is egy doboz bonbon.


Nekem ez így fair :)


Utazhat az öledben, de fel kell készülni arra, hogyha esetleg először utazik, hányás, hasmenés előfordulhat. Jobb lenne neki még is egy bélelt doboz, amit magad mellé raksz, és ha úgy látod, kivenni.

Ha a gazdi rendes, 10 hetes korára már meg kell lennie a 3. oltásának, és az 5. féreghajtásának. Ha ez megvan, és a kutyus jó kedvű, egészséges, jól táplált, szőre fényes, füle belseje tiszta, akkor elég csak 12 hetesen a 4. szurira vinni.

Ha nincsenek meg ezek, akkor aznap vagy másnap doki! Szigorúan karanténban, nehogy valami fertőzést elkapjon.

2012. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a második kicsit hasznosabb volt :)
2012. márc. 2. 08:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám is hányt a kocsiban... na ne úgy képzeld, hogy sugárban, csak egy kis foltot, ezért tényleg jobb, ha készülsz valamivel a "balesetek" elkerülése végett, sőt, ha megijed, könnyen bepisilhet. Egy-két szem jutalomfalatot (mondjuk egy pár virslikarikát) is vihetsz magaddal, és ha látod, hogy nagyon fél, vagy ideges, akkor odaadod neki, és megdicséred, milyen jó kutyus. Ha messziről hozzátok, akkor vizet is vigyél, hogy tudjon inni (mondjuk a légkonditól is hamar szomjas lehet) Állatorvosnak még aznap, vagy legkésőbb másnap mutasd meg, vidd magaddal az oltási könyvét, ha van neki olyan. A volt gazdinak meg valami olyat, amit szeret(már ha ismered), ha nem, akkor a jól bevált figyelmességek: csoki, bonbon, kávé.... Ha hazaértek, fürdesd meg, könnyebb lesz az éjszakátok, ha nem érzi magán az "otthon" szagát.
2012. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha hazaértek, fürdesd meg, könnyebb lesz az éjszakátok, ha nem érzi magán az "otthon" szagát."

Na, ekkora marhaságot még sosem hallottam. Csóri kiskutyát hazaviszed, és az első élménye egy FÜRDETÉD legyen, amit a legtöbb kutya úgy ahogy van utál?

Inkább kérj egy rongyot a családja szagával, attól tényleg megnyugszik este, vagy legalábbis kevésbé lesz hisztis.

2012. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok!


Semmiképp ne fürdesd meg, pláne ilyen időben! Kizárólag, ha nagyon piszkos, büdös, de akkor is csontszárazra szárítva.

Attól nem lesz jobb neki, ha nem érzi magán az "otthon" szagát, sőt... Ilyenkor kérj a gazditól egy kis darab rongyot, amit jól átdörzsölt az anyán, hogy rajta legyen a szaga. Kevésbé fog sírni az első pár éjjel!

Még valami... Kérd meg a gazdit, hogy az nap ne kapjon enni a kutyus, csak inni, és a hasmenés/hányás elkerülhető! Nem lesz gond, ha fél napig nem kap.

2012. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
4 vagyok. Én ősszel, rossz időben hoztam el a kutyámat, de. 10 órára mentem érte. A tenyésztő este felhívott, hogy legyen megfürdetve, mert ha nem akarom otthon ezzel kezdeni, akkor felkel hajnalban és megfürdeti, hogy teljesen megszáradjon, és meg ne fázzon.... Rendes tenyésztő 3 hetes korától fürdeti, persze körültekintően, hogy meg ne fázzon, és nem is mindenki adja ki fürdetés előtt a kiskutyát.. És attól, ha előtte nem eszik időben, nyűgös és ideges lesz csak, és ha nem bírja az autót, ugyanúgy be fog hányni.... Az anyaszagú rongy a marhaság, az elválasztásnak ez a lényege, hogy nincs anya, nincsenek testvérek, új otthon van... Az első 3-4 éjszaka mindenképpen nyűgösen telik.
2012. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!