Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Bento Kronen tápról mi a...

A Bento Kronen tápról mi a véleményetek? Plussz ha tudsz a BARF-ról részletesen szeretnék tudni mindent.

Figyelt kérdés
5 kilós bichon havanese-nek,ha számít.Nagyon belevetettem magam az egészséges táplálás témában mostanában.A BARF-ról ,ha tudtok mindent szívesen fogadok.Kb havonta mennyibe fájna az 5 kilós kutyámnak?
2013. aug. 15. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az hogy BARF-al mennyi az attól függ hogy mit és milyen áron tudsz venni. Egy 5kilós kutyának havonta olyan 2-3ezerből megvan.
2013. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tényleg?o.O sokkal többre számítottam.miket kellene hozzá elsőkörben beszerezni?
2013. aug. 15. 12:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Első körben több lesz a kiegészítők miatt.. de azok neked sokáig kitartanak majd :)


Nekem a majd 50kilós kutya megvan olyan 12-14ezerből.

2013. aug. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hát nem gondoltam volna...

sokkal többre számítottam.még szerencse h kistermetű :D

2013. aug. 15. 14:10
 5/13 anonim ***** válasza:

persze ha a tescóban akarod marhahússal etetni akkor lehet jóval drágább is.


De ha megtalálod a megfelelő húsforrásokat akkor simán lehet ilyen olcsó.. az enyém például nyulat eszik mert mindenre allergiás. De neked ott vannak a szárnyasok amik jóval olcsóbbak tudnak lenni.

2013. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen...meg mamáméknak igazából vannak állataik és úgymond ingyen lenne...bár ott van a belefektetett pénz abban is...

csak mondjuk még az a problémám h nagyon el kell rejteni a kajájában a gyümölcsöt/zöldséget h megegye mert a legapróbb darabokat is kitúrja a táljából.vmi tipp h h tudnám megszerettetni vele?

2013. aug. 15. 16:19
 7/13 Jázi&Csenge ***** válasza:

A zöldséget/gyümit pépesíteni kell, a növényi sejtfalat nem tujdák megemészteni a kutyák, így talán jobban meg fogja enni, mint darabokban.

Hasznos oldalak:

[link]

[link]

[link]

2013. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon olcsón ki lehet hozni :)

A kutya testsúlyának 2-3%-a a napi adagja, attól függően, h mennyit mozog és milyen gyors az anyagcseréje.

Ennek 30%-a hús, 40%-a csontos hús és 30%-a turmixolt zöldség/gyümölcs.

Nevetséges mennyiségek jönnek ki :)

Ha most 2%-kal kiszámolom neked, ez annyit jelent, h a napi kajája összesen 10 dkg!

3 dkg hús, 4 dkg csontos hús és 3 dkg zöldség/gyümölcs.

Egy hónapra alig 1 kg husi, 1,2 kg csontos husi és 1 kg zöldség az adagja :)

Ha csirkemellet veszel neki, még úgy is nagyon olcsó :D

Érdemes azt csinálnod, hogy leturmixolsz neki egy bizonyos mennyiségű zöldséget/gyümölcsöt, annyit amennyiért édemes beindítani a turmix gépet :D és jégkocka tartóba kiöntöd és berakod a fagyasztóba, minden nap kiveszel egy kockát vagy amennyire kijön a napi adagja és úgy adod neki :)

Csontos husinak pl. csirke nyakat adjánlanék!

Kiegészítőként pl. lazacolaj, lucerna por (bio), almaecet (szintén bio), ilyesmik :) Esetleg zöldkagyló por.

2013. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és ami lényeges, h 2 heti intervallumban kell, h kijöjjenek az arányok, tehát ha egy csirkenyak pl. 5 dkg és nem akarsz vele pepecselni, h szétvágd, az sem gond, 2 hétre számold ki, h miből-mennyit kell kapnia és ahhoz tartsd magad! ;)
2013. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

értem.az tök jó. és ennyitől nem hal éhen? :O :D

ahhoz képest amennyit most eszik a száraztápból ez nagyon kevés :D

nem fogja éhesnek érezni magát? mert csak kitágult a gyomra a száraztáptól, nem? vagy nem tudom... fokozatosan érdemes átváltani ugye?

2013. aug. 15. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!