Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért különlegesebb és drágább...

Miért különlegesebb és drágább a hátán fehér sávos fajtatiszta husky?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnél nemrégen születtek kiskutyák, és lett náluk 3 ilyen vastag fehér sávos kölyök. Több tenyésztő is felhívta őket, (20000Ft-ért hirdették a kiskutyákat), hogy ők átvennék az almot a sávos kölykök miatt eladásra, a rendesebbek pedig figyelmeztették őket, hogy milyen értéket tartanak a kezükben.

Én próbálom őket meggyőzni (a gazdikat), hogy ezért ne dupla áron hirdessék meg a sávos kutyákat, mert a szaporított kölykök éppen hogy elmennek, gyakorlatilag ez a sáv semmit nem változtat azon, hogy nincs törzskönyvük.

Miért különleges szőrtípus ez? Próbáltam keresni, de semmi erre utalót nem találok.


2009. okt. 28. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért különleges mert elég ritka kb 1000 husky-ból ha születik 5-6 db ilyen kölyök.Igazad van hogy ez nem változtat semmin de ez szőr nagyon ritka,ezért árulják duplájáért.
2009. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azért drágább és különleges, mert ritka :).

Nagyon helyesen tetted, hogy mondtad nekik, hiába sávosok, a szaporított, törzskönyv nélküli kutya értékén ez nem változtat. Mivel nincs törzskönyvük (gondolom a szülők sem azok), így tenyésztésbe sem lehet őket vonni.

2009. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A szüleik törzskönyvesek, és tudtommal nem is "akárhonnan" valók...

Tényleg ennyire ritka lenne? Nemrég beszéltem a gazdival, és mondta, hogy hívta egy tenyésztő, aki elvinné a sávosokat 50000Ft/db áron, hogy aztán tkv-vel továbbadná... Ráadásul ugye itt 3 is van.

A gazdik ezen nem akarnak nyerészkedni, csak furcsa, hogy ennyire megbolygatta a "tenyésztők világát" ez a "mezei" alom emiatt.

2009. okt. 28. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!