Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes kortól lehet a...

Hány hetes kortól lehet a kutyát pórázon sétáltatni? (vagyis gyakorolni a kertben, hogy mi lesz majd az utcán. )

Figyelt kérdés
És milyen jutalom falatokat lehet nekik adni?
2009. okt. 28. 15:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Inkább ugy kérdezem,hogy a kertbe is csak oltással lehet kivinni?
2009. okt. 28. 15:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerinted akkor hogy élnek még azok a kutyák akik nem jérhatnak a házba? :D Manapság már a hozzáértőbbek kintre is viszik magukkal mindenhová a kiskutyájukat hogy szokjon. Már most gyakorolhatsz vele, csak jól válaszd meg a módszert.
2009. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt vedd figyelembe, hogy milyen a környék. Állatorvost kérdezd meg, az a tuti. Nekünk azt mondta a doki, hogy vidéken nem lenne gáz, ha a határba kivinném (de azért a veszett állatokra figyeljek oda), de itt a belvárosba Pesten akkora fertő van, hogy semmiképpen se, és majd a 3. oltás után 1 héttel és akkor is fokozatosan.

De a kertbe nyugodtan kiviheted.

Ha már megszokta az új helyét, akkor otthon elkezdhetsz vele gyakorolgatni, szoktatni a nyakörvhöz, pórázhoz stb. De vigyázz, ne okozz neki kellemetlenséget és egyszerre mindig csak rövid ideig csináld, aztán játssz vele, közvetlen azután, így jó élménye lesz.

Jutalomfalatnak használhatsz virslit, vagy van ilyen kis préselt puha lapocska, miből le tudsz törni apró darabokat. Mi ilyet használunk még és nagyon szereti a kölyök és nem megy a hasa sem tőle. De sajnos nem tudom, mi a neve. :S Pedigree is gyárt ilyet, de szerintem az drága, én a fressnapf-ost szoktam venni, ami ugyanaz, csak ugyanazon az áron ötször annyi van benne. :)

Száraztápot viszont semmiképp sem ajánlom jutalomfalatnak, inkább valami olyat, amit tényleg jutalomnak érez a kutya.

2009. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
A kertben ha nincsen túl sok kóbor macska ki lehet vinni. Jó is ha szokja a természetet. Pórázat használni bármikortól lehet a jutalom pedig eleinte mondjuk a kajája amit egyébként is enne.
2009. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
leírtam a kérdésemhez én is...a kertben tök jól megy a pórázon...de az utcán...teljesen más..az utcán végighúz..ahogy ugatnak a kutyák...azt még szokni kell...szóval a kertben más mint kinn...az egy külön lecke...szerintem..
2009. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!