Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám nonstop vakarózik!...

Kutyám nonstop vakarózik! Miért csinálja, és hogy előzzem meg hogy sebesre vakarja magát?

Figyelt kérdés
Lhasa apso kutyus, múlthéten nyomattam ki a bűzmirigyét, nem allergiás semmire mégis állandóan vakarózik. Fésülöm minden nap, egy csomó szőre kijön, szóval biztos vedlik, de még a fésülés ellenére is állandóan vakarózik, de mindenhol, még az sincs, hogy célzottan valamijét vakarná. Csak két-három havonta fürdetem, jó minőségű samponnal. Mindennek utánanéztem, mitől csinálhatná, de én már tanácstalan vagyok. Valaki tud nekem segíteni?

2013. aug. 17. 02:00
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Talán itt találsz valamit. [link]
2013. aug. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvos állapította meg, hogy nem allergiás semmire?
2013. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem allaergiás? Honnan tudod hogy nem az? Mivel eteted? Szerintem ez nagyon allergia gyanús.
2013. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Állatorvosunk mondta, hogy nem valószínű az allergia, bár tesztet nem csináltattunk. (Azt mondta, ha ételallergiája lenne, akkor más tünettel is járna, pl. túlzott szőrhullás, hasmenés, hasfájás, túlzott pukizás, de ezek nincsenek meg). Allergiás utoljára egy sampontól volt, akkor kipirosodott tőle a bőre, és azért vakarózott.
2013. aug. 17. 11:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit adsz enni a kutyádnak?

Az orvosod egy csodadoktor, hogy ránézésre élből diagnosztizált.

2013. aug. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, a kutyám csirke allergiás és csak a vakarózás volt a tünet.

Szerintem válts tápot, egy hónapig semmi más csak az. Ajánlom a Brit Care hippoalergén tápot.

2013. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Lhasa Apsoknál viszonylag gyakori az atópia, ami azt jelenti, hogy allergiás bizonyos környezeti allergénekre (porra, pollenre...stb), és mindenhol vakarózik. Persze nem szabad kizárni az ételallergiát sem.

Szerintem keress egy másik állatorvost, aki hajlandó kezelni is a kutyát.

Vehetsz neki bőrtápláló vitamint is, pl a Lavet-nek viszonylag jó áron, az valamit javíthat a dolgon. Korpás egyébként a szőre, vagy kopaszodó foltok vannak a bundájában? Esetleg pigmentálódott a bőr?

Egyébként mit mondott akkor az állatorvos, hogyha ez nem allergia, akkor mi?

2013. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!